Work and Travel Erken Kayıt Avantajları
Hayallerinizi Geciktirmeyin!

Work and Travel Erken Kayıt Avantajları
 

Kayıtlar Temmuz ayında başlamaktadır. Programa kayıt olmak isteyen öğrenciler bize ulaşarak bizlere ulaşarak işlemlerini başlatabilirler. Kayıt işlemlerinizi başlatmak için en doğru zaman tabiki mümkün olan en erken zamandır. Sebeplerinden bahsedersek;

  1. Kontenjanların kısıtlı olması ve kapanma riski; Department Of State ülkelere verilen DS belgesi sayısını sınırlı tutmaktadır. Bundan dolayı kontenjanlarımızın dolma süresi sezon ki yoğunluğa göre kontenjanların biteceği tarihle ilgili bir kesinlik söz konusu olmamaktadır.
  2. İş fuarlarına katılabilme: Kayıt sezonun erken döneminde gerçekleşen iş fuarlarına katılan işverenler her yönüyle kaçırılmaması gereken, güvenilir ve kurumsal firmalardır. Öğrenciler bu iş fuarlarında işverenlerle yüz yüze görüşme imkanı bulur. Sorunsuz ve güzel bir Work and Travel için fuarlar kaçırılmaması gereken fırsatlardır.
  3. Erken Kayıt İndirimleri: Erken kayıt döneminde ön kaydını yapan öğrencilerin iş yerleşimi, vize dosyasının hazırlanması, vize alma oranının artması gibi firmamıza kolaylık sağladığı için erken kayıt olan öğrencilerimize indirim sağlamaktayız
  4. Vize randevunuzun alınmasında sorun yaşamayın:  Nisan, Mayıs ayları vize görüşmelerinin en çok olduğu ve konsolosluğun en yoğun olduğu aylardır. Bu aylarda öğrencinin isteğine uygun randevu bulmak zorlaşır. Hatta geçtiğimiz yıllarda bu sebeple Haziran hatta Temmuz aylarında vizeye görüşmesine gitmek zorunda kalan öğrenciler olmuştur.
  1. Vize Alma Şansınız Artar:  Programın işleyişi gereği kayıt olduktan sonraki 1 ile 3 ay arasında vize başvurusu yapılabilmektedir. Bundan dolayı kayıt işlemlerinizin gecikmesi vize başvurunuzun gecikeceği anlamına gelmektedir. Daha önce bahsettiğimiz gibi Nisan-Mayıs ayları konsolosluğun en yoğun dönemi oluyor. Bunun sebebi ise Work and Travel katılımcılarının büyük bir çoğunluğu bu dönemde vize başvurularını yapmaktadır. Bu yoğunluk aynı zamanda çok yoğun çalışan konsolosluk görevlilerini olumsuz etkilemektedir. Vize tarihi geciktikçe vize red oranın artması da istatistiksel bir gerçektir. Size daha az vakit ayırmak zorunda kalacak olan konsolosluk görevlisi, daha hızlı karar vermek zorunda kalacak ve bazı konularda gösterdiği rahatlığı ve esnekliği göstermemektedir.
  1. İsim Soruşturması :  Konsolosluğun , daha önce bir suça karışmış kişiler ile vize başvurusu yapan kişilerin isim ve soy isim benzerliği olduğu durumda uyguladığı bir güvenlik prosedürü mevcuttur. Başvuru sahibinin bir sabıka kaydı olmadığı sürece bu uygulama olumlu sonuç vermektedir. Fakat bu uygulama 2 hafta ile 16 hafta gibi bir zaman sürecinde sonuçlanmaktadır. Bu durum beklemenize sebep olacaktır. Başvurunuzu erken yaparsanız eğer sonuçlanma tarihi Amerika'ya gidiş tarihinizin öncesinde bir tarih olması size bir sorun yaratmayacaktır. Aksi durumda gitme tarihinizi ertelemeniz gerekecek ve çalışacağınız iş ile problem yaşama olasılığını ortaya çıkaracaktır.
  1. Ekonomik Uçak Bileti: Türkiye'den sizinle aynı tarihlerde çok sayıda öğrencinin Amerika'ya seyahat edecek olması fiyatları olumsuz etkilemektedir. Erken kayıt döneminde kayıt olup, vizelerini erken alan öğrenciler uçak biletlerini de geç kayıt yaptıran öğrencilere göre çok daha uygun fiyata almaktadırlar, çünkü daha fazla araştırma yapma şansları oluyor ve ekonomik bilet bulma şansları artıyor


Arkadaş grupları daha kolay iş bulurlar: Şubat ayından sonra arkadaş gruplarının aynı işe yerleştirilme olasılığı oldukça azalmaktadır.


Erken kayıt avantajlarımızdan faydalanmak için hemen iletişime geçiniz.

Work and Travel Sıkça Sorulan Sorular!

Work and Travel programı yaz tatilinizi Amerika’da geçirme şansını yakalayabileceğiniz dünya çapındaki en popüler öğrenci programlarından biridir.
4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2. ve 3. ya da 4.sınıfında ya da yüksek lisans 1. sınıf öğrencisi, En az orta seviye İngilizce ve 18-28 yaş arası olmak.
Work and Travel ücreti 2100$ – 2500$ arası kayıt tarihine göre değişir, Sevis Harcı 35$, Vize Harcı 160$
1 ila 30 Eylül tarihleri arasında ilave bir seyahat süresiyle ABD'de 5 aya kadar kalınabilir.
Kontenjan sınırı, iş fuarına katılma, indirim, Vize alma gibi handikapları kolay geçmek ve ekonomik uçak bileti gibi avantajlar sunar.

 


  İletişim Formu!