Yurtdışında Dil Eğitimi Almanya Dil Okulu
ALMANYA HAKKINDA
Almanya; Avrupa kıtasının ortasında bulunan Polonya, Çekya, Fransa, Hollanda, İsviçre ve Avusturya’ya komşu olan ülkedir. Almanya ılıman iklime sahiptir. Kışları soğuk ve bulutlu yazları ise ılık ve rüzgarlı geçmektedir.

ALMANYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Almanca dünyanın önde gelen kültür dillerindendir. Başta Almanya ve Avusturya olmak üzere Liechtenstein, İsviçre gibi ülkelerde de kullanılmaktadır. Almanca, İngilizce’ den sonra Fransızca ile birlikte Avrupa kıtasında en çok kullanılan dil olarak ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 120 milyon insan Almanca dilini kullanmaktadır.

Almanya’nın Türkiye ile ticari ilişkilerinin gün geçtikçe artması, Alman turistlerin her geçen gün tatil amaçlı Türkiye’yi tercih etmeleri, otomotiv ve mühendislik alanlarında Almanca dilinin kullanımının artması Türk öğrencilerini Almanca dilini öğrenmeye itmektedir. Bir dili öğrenmenin de en iyi yolu o dilin konuşulduğu ülkede dil eğitimi almaktır.

Bu nedenle Almanya’da bulunan dil okulları öğrencilere göstermiş oldukları özel ilgi, kaliteli eğitim ile Almanca öğrenmek isteyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Almanya’daki dil okullarının federal sistem tarafından denetlenmesi de dil okullarının belirli bir eğitim kalitesinin altında hizmet vermemesini sağlamaktadır.

Almanya’daki dil okulları kullanmış oldukları çağdaş sistemler ve ileri seviyedeki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir.

Almanya'daki dil okulları Frankfurt, Berlin, Münih ve Hannover gibi şehirlere yayılmıştır ancak bu şehirlerin dışında farklı şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır.

KONAKLAMA
Almanya’daki dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Almanya’daki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
Almanya dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel Almanca, Yoğun Almanca, Akademik Almanca ve TESDAF hazırlık gibi programlardır.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Almanya’daki dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Almanya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile Almanya’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile Almanya’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde Almanya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

 Almanya’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okulları; The Language Galery, Tandem Koln, DID, Eurocenters ve Go Academy gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almanya dil okulları seçenekleri;
dil okulu
DID

  İletişim Formu!