Yurtdışında Dil Eğitimi Amerika Dil Okulu
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ HAKKINDA
Amerika, günümüzün globalleşen dünyasında bilim, teknoloji ve eğitim konusunda dünyanın çekim merkezi haline gelmiş ülkelerin başını çekmektedir. Eğitim konusunda yaratmış olduğu farklılıklar ve bir çok farklı konuda sunmuş olduğu hizmet, program ve pratiğe dayalı sistemleri ile öğrenciler için eşsiz bir destinasyon olma özelliğini geliştirmiştir.

AMERİKA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Amerikan aksanının ve Amerikan İngilizcesinin, İngiliz İngilizcesine karşı dünya üzerinde daha çok kabul edildiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika dil okulları; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen adaylar için sunmuş olduğu çeşitli dil eğitimi programları ile öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüz ölçümü geniş olduğundan dolayı Amerika’daki dil okulları farklı özelliklere sahip birçok şehre yayılmış bulunmaktadır. Amerika’da dil eğitimi için çoğunlukla tercih edilen şehirler New York City, Chicago, Los Angeles, San Diego, San Francisco ve Boston olarak sıralanabilir. Bu şehirlerin yanında Amerika’nın birçok bölgesinde dil okulları bulunmaktadır. Amerika’da İngilizce eğitimi; dil okullarının yanında bazı Amerikan üniversiteleri tarafından da verilmektedir.
Amerika’da dil eğitimi derslerde öğrenilen İngilizcenin ders dışı etkinliklerle pekiştirilmesinin yanı sıra öğrencilerin günlük hayatlarında da pratik imkanı bulması ile akılda kalıcılık seviyesi artırılmaktadır. Böylece Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler İngilizceyi daha kolay öğrenmekte ve öğrendikleri İngilizceyi daha efektif kullanabilmektedir.

KONAKLAMA
Amerika’da dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Amerika’daki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalarıdır.

PROGRAMLAR
Amerika dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, Birebir İngilizce, Üniversiteye hazırlık İngilizcesi ve TOEFL hazırlık gibi programlardır.
 Amerika dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Amerika dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Amerika' da dil okulu programına kayıt yaptırmak isteyen herkes dil okullarına kayıt yaptırabilmektedir. Amerika’da İngilizce eğitim almak adına dil okuluna kayıt yaptıran kişilerin Amerika Birleşik Devletlerinden F1 vizesi denilen öğrenci vizesi almaya hak kazanmış olurlar.
Amerika’daki başlıca dil okullarımız; KAPLAN, EC, LSI, LAL, EMBASSY, STAFFORD HOUSE, ST GILE ve KINGS EDUCATION gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Amerika dil okulları seçenekleri;
dil okulu
EC
dil okulu
LSI

  İletişim Formu!