Yurtdışında Dil Eğitimi Avustralya Dil Okulu
AVUSTRALYA HAKKINDA
Avustralya, başkenti Canberra olan Hint okyanusu ile Büyük okyanusun arasında bulunan yaklaşık 24 milyonluk nüfusu olan bir ülkedir. Avustralya iklimi yumuşak tropikal iklimdir. Avustralya dünyanın en büyük 13. ekonomisine sahip ülkedir.

AVUSTRALYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Avustralya’da dil eğitimi almak isteyenlere stresten uzak bir hayat, büyük şehir ile birlikte plaj hayatını bir arada sunmaktadır.

Avustralya; kültürel çeşitliliği, suç oranının dünyanın en düşük ülkelerinden olması, muhteşem doğası, sıcakkanlı insanları ile dil eğitimi almak isteyenlerin vazgeçilmez ülkesi olmuştur. Bu nedenlerin yanı sıra Birleşmiş Milletlerin Avustralya’yı en çok yaşanabilir ülkeler arasında her sene ilk 5 de göstermesi de öğrencilerin dil eğitiminde Avustralya’yı seçmesindeki en büyük nedenlerden birisi olmuştur. Bunlar ile birlikte Avustralya’nın kozmopolit bir yapıya sahip olmasından kaynaklanan ırkçılık olaylarının sıfır olması da dil okuluna gidecekler için artı bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avustralya dil okulları genel itibari ile Sydney, Melbourne, Brisbane ve Peth gibi şehirlere yayılmıştır. Avustralya’daki dil okulları hükümet tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Bu da Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrenciler için belirli bir eğitimin kalitesinin altında eğitim almamalarına olanak sağlamaktadır.

Avustralya’da dil okullarına gidecek öğrenciler aynı zamanda uygun fiyatlarla karşılaşmaları da bu ülkenin öğrenciler için seçilmesinin önceliklerinden olmuştur. Avustralya doları kurunun diğer para birimlerine göre daha düşük olması dil okuluna gidecek kişilerin ekonomik fiyatlarla karşılaşmasının birinci nedeni olmuştur. Bununla birlikte Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrencilere Avustralya hükümeti tarafından çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler haftada 20 saat ayda 80 saat çalışma izinleri ile çalışabilirler. Avustralya’da dil okuluna gidecek öğrenciler 1 saatlik çalışmasının karşılığında 12-20 Avustralya doları arasında para kazanabileceklerdir. Bu kazanacakları ücret öğrencilerin dil eğitimi boyunca yaşam ve konaklama masraflarının birçoğunu çıkarmasına olanak sağlamaktadır.

KONAKLAMA
Avustralya’daki dil okulları, dil eğitimi alacak öğrencilere aile yanı konaklama veya yurt konaklama sunmaktadır. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile yanı konaklamalarda paket halinde verilebilir. Bunun yanı sıra öğrenciler isterlerse kendi konaklamalarını kendileri de ayarlayabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler.

PROGRAMLAR
Avustralya dil okulları, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, IELTS ve TOEFL hazırlık gibi farklı programlar sunmaktadır.
Avustralya dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Avustralya dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Avustralya vizesindeki bilinmesi gereken ilk kural öğrencilerin kayıt oldukları program, eğitim süresi ve kayıt oldukları kuruma göre gerekli evrakların değiştiğidir. Diğer en önemli nokta ise öğrencilerin gerçekten eğitim amacı ile Avustralya’ya gittiğini konsolosluğa kanıtlamasıdır. Bunların dışında öğrencilerin vize evrakları ilk aşamada ilgili okullar tarafından kontrol edilmekte ve okul onayından sonra ancak vizeye başvuru yapılması mümkün olmaktadır. Ne kadar süreli eğitim alacağınıza bakılmaksızın yıllık yaşam masraflarınızı banka hesabınızda göstermeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından zorunlu hale getirilmiştir.
 Avustralya’da dil eğitimi veren başlıca dil okulları; KAPLAN, EMBASSY, LSI ve ILSC okullarıdır.

 Avustralya’daki dil okullarımız ve okulların bulunmuş olundukları şehirleri öğrenmek için tıklayınız..
 Avustralya’daki şehirler hakkında bilgi sahibi olmak adına şehir rehberimize ulaşmak için tıklayınız..

Yurtdışında Dil Eğitimi Avustralya dil okulları seçenekleri;
dil okulu
EC
dil okulu
LSI

  İletişim Formu!