Yurtdışında Dil Eğitimi Güney Afrika Dil Okulu
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ HAKKINDA
Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en güneyinde yer alan Atlas okyanusu ile Hint okyanusu boyunca uzanan yönetim biçimi cumhuriyet olan ülkedir. Ülke ılıman bir iklimi sahiptir. Ülke güney yarım kürede bulunduğundan dolayı Haziran Ağustos ayları kış mevsimini ve Aralık Mart ayları ise yaz mevsimini yaşamaktadır.

GÜNEY AFRİKA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Güney Afrika Cumhuriyeti, İngiltere’nin en eski sömürgesidir. Bundan dolayı ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ülkenin sahil şeridi boyunca uzanması, Türk öğrenciler için ekonomik okul masrafları ve yaşam giderlerini bulundurması, eğitim ile turizmi bir arada sunabilmesinden dolayı İngilizce dil eğitimi için Türk öğrencilerin ilgisinin arttığı bir lokasyon olarak ön plana çıkmaktadır.

Bunların yanında Türk öğrenciler için vize derdinin bulunmaması ve Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman farkının olmasından dolayı öğrencilerin Türkiye’deki aileleri ve yakınlarıyla iletişim konusunda sıkıntı çekmemelerinden Güney Afrika Cumhuriyeti popülerliğine popülerlik katmaktadır.Güney Afrika Cumhuriyeti dil eğitimi alacak öğrencilere aynı zamanda pratik yapabilecekleri uygun ortamı sunmak ile birlikte öğrenciler için safari, rafting, köpek balıkları ile yüzmek, paraşüt ile atlayış gibi farklı aktiviteler sunmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki dil okulları genel itibari ile zincir okullar dediğimiz dünya üzerinde şubesi bulunan dil okullarıdır. Bundan dolayı Güney Afrika Cumhuriyeti’nde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler dil eğitimi kalitesi konusunu dert etmemelidirler. Aynı zamanda bu dil okulları genel itibari ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti olan Cape Town şehrinde bulunmaktadır.

KONAKLAMA

Güney Afrika dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Güney Afrika dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

Güney Afrika’daki dil okulları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık ve İş İngilizcesi gibi birçok farklı programı siz değerli öğrencilerine sunmaktadır.
Güney Afrika’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Güney Afrika dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmaktadır. Bundan dolayı 4 haftaya kadar eğitim alacak öğrenciler hangi renk pasaportu bulunursa bulunsun ülkeye vizesiz seyahat edebilirler. 4 haftanın üzerinde eğitim almak isteyen öğrenciler Ankara Güney Afrika Cumhuriyeti Baş Konsolosluğundan vize alması gerekmektedir ve bu sadece atlatılması gereken bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm öğrenciler için yüzde yüz vize alma garantisi bulunmaktadır.
Güney Afrika’daki başlıca dil okulları; EC ENGLISH, LAL, EUROCENTERS ve OXFORD ENGLISH ACADEMY gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Güney Afrika dil okulları seçenekleri;
dil okulu
EC
dil okulu
LAL

  İletişim Formu!