Yurtdışında Dil Eğitimi İngiltere Dil Okulu
İNGİLTERE HAKKINDA
 İngiltere, Avrupa kıtasının kuzeyinde Britanya adalarında bulunmaktadır. İngiltere’nin başkenti Londra, para birimi ise Sterlindir. Dünyanın en çok ziyaretçi alan ülkelerin başında gelmektedir. İngiltere 19. YY da sürdürdüğü emperyalizm politikası ile dünyanın birçok bölgesinde sömürge sahibi olmuş ve bu İngiltere’nin güneş batmayan ülke olarak anılmasına sebep olmuştur. İngiltere iklimi okyanus iklimidir ve yılın büyük bir bölümü İngiltere havası kapalı ve yağışlıdır.

İNGİLTERE’DE DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
 Günümüz dünyasında pek çok insan yabancı bir dil öğrenmek adına uğraş vermektedir. Bunun nedenleri globalleşen dünya, üretim ve teknoloji kaynaklı hizmetlerin artması ve eğitimli birey sayısının artarak iş hayatında rakip sayısının artması olarak gösterilebilir.
Yabancı dil olarak bütün dünyanın ortak dili olarak kabul edilmiş İngilizce, en çok insanın konuştuğu ve bir o kadar da insanın öğrenmek istediği dil olmuştur. Bu konuda İngilizcenin doğmuş olduğu İngiltere; hayatın herhangi bir alanında İngilizce konuşma ve yazma becerisine sahip olmak isteyen Türk adaylar için, Türkiye’ye olan yakınlığı ve İngiltere dil okullarının sunmuş olduğu birçok program sayesinde en çok tercih edilen ülkelerin arasına girmiştir.

İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları İngiltere’nin genel itibari ile güneyi olan Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Tourqay ve Londra gibi bölgelerde bulunmaktadır ancak İngiltere’de dil eğitimi veren dil okulları sadece bu bölgeler ile sınırlı değildir, İngiltere’nin kuzeyinde de Manchester, Liverpool gibi bölgelerde de dil okulları bulunmaktadır. 

İngiltere’de diğer ülkelere göre oldukça fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu okulların denetlenmesi ve hizmet kalitesinin belirli bir standartta tutulması için kurulmuş olan British Council ve English UK gibi kurumlar dil okulu hizmeti almak isteyen öğrencilerin mağdur olmaması adına çalışmaktadırlar. Advice Study Abroad; British Council ve English UK kurumlarına üye olmamış hiçbir dil okulu ile çalışmamaktadır.
Yurtdışında özellikle İngiltere’de dil eğitimini tercih eden insanlar pratik yapma beceresini günlük hayatlarında rahatlıkla buldukları gibi dil okullarının da ders sonrası sunmuş oldukları aktiviteleri ile İngilizce konuşma becerilerini geliştirmektedirler. Böylece İngiltere’de dil eğitimi; hedef odaklı, konuşmaya ve öğrenci ihtiyacına yönelik dil eğitimi olarak; İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için eşi benzeri olmayan bir eğitim olarak karşımıza çıkmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen herkes İngiltere dil okullarına başvuruda bulunabilirler. İngiltere’deki dil okullarının ders programları öğrencilerin kayıt olmuş olduğu programlar ve dil okullarına göre farklılık göstermek ile birlikte genel itibarı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce dersleri öğleden sonra ise aktivite şeklinde olmaktadır.


KONAKLAMA
 İngiltere dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İngiltere’de ki dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

 

PROGRAMLAR

İngiltere’de ki dil okulları İngilizce dil eğitimi alacak öğrencilere Genel İngilizce, Yarı yoğun ya da yoğun ve IELTS hazırlık gibi her ihtiyaca yönelik dil eğitimi programları gibi çeşitli programlar sunmaktadır.
İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İngiltere dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.


VİZE

İngiltere’de 6 aya kadar eğitim almak isteyen öğrenciler için 6 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. 6 ay ve daha fazla eğitim almak isteyen öğrenciler için ise 11 aylık öğrenci vizesi çıkmaktadır. Öğrenciler bu aldıkları vizeyi İngiltere’de uzatma şansı bulamamaktadırlar. Yeşil pasaport sahipleri de İngiltere’de eğitim almayı planladıkları süreye göre vize almaları gerekmektedir.

İngiltere’deki başlıca dil okulları; EC ENGLISH, KAPLAN, LSI, STAFFORD HOUSE, BERLITZ, EMBASSY, KINGS, EURO CENTERS, OXFORD INTERNATIONAL, THE LANGUAGE GALLERY, LAL ve REGENT gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi İngiltere dil okulları seçenekleri;
dil okulu
CES
dil okulu
EC
dil okulu
LAL
dil okulu
LSI
dil okulu
LTC
dil okulu
OHC

  İletişim Formu!