Yurtdışında Dil Eğitimi İrlanda Dil Okulu
İRLANDA HAKKINDA

İrlanda; dil okuluna giderek İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için eşsiz doğa güzellikleri, orta çağ döneminden kalma tarihi mimarisi, sosyal ve kültürel zenginliğinin yanı sıra sıcak kanlı yardım sever insanları ve diğer dil okulu eğitimi alınacak ülkelere göre daha ekonomik fırsatlar sunması ile vazgeçilmez bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.
İrlanda Cumhuriyeti Avrupa’nın kuzeyinde İrlanda adalarında yer almaktadır. Ortalama 5 milyon civarında olan nüfusun yüzde 95’i yerli İrlandalılardan oluşmak ile birlikte resmi dilleri İrlandaca ve İngilizcedir. Halkın büyük bir çoğunluğu İrlandaca bilmesine rağmen konuşma dili İngilizcedir. İrlandaca resmi devlet dairelerinde kullanılmaktadır ve ülkenin eğitim dili İngilizcedir.
İrlanda’nın başkenti olan Dublin şehri Avrupa’da en çok ziyaret edilen şehirlerin başında gelmektedir. Ülke yıllar boyunca İngiliz sömürgeciliğinin altında bulunmasından dolayı İngiliz kültürü izleri ülkenin her yanında sosyal ve kültürel hayatta karşımıza çıkmaktadır. İrlanda’nın para birimi Euro'dur.

İrlanda aynı zamanda güvenlik konusunda Avrupa’daki birçok ülkeye göre çok daha güvenli bir ülke konumundadır. İrlanda trafiği Avrupa’nın en az kaza yapan trafik oranına sahiptir. İrlanda ülkesinin iklimi okyanus iklimidir. Kışları yumuşak yazları ise serin ve bulutludur.

İRLANDA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

 İrlanda’da İngilizce eğitim vermek için kurulmuş dil okulları genel itibari ile İrlanda’nın Dublin şehrinde bulunmaktadır ancak bu şehrin dışında Cork ve Galway şehirlerinde de dil okulları bulunmaktadır.
 İrlanda; İngilizce dil eğitimi almak isteyenler adına sağlamış oldukları kolaylıklar ile son yıllarda popüler destinasyon olarak Avrupalıların dil eğitimi için seçtikleri birinci ülkelerin arasında olmuştur. Genel itibari ile Portekiz, İspanyol ve İtalyanların tercih ettiği ülke olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun akabinde Türkler tarafından tercih edilmeye başlansa da İngilizce dil eğitimi için dil okullarına kayıt yapan öğrencilerin %2-4 lük kısmını Türkler oluşturmaktadır. Buda İrlanda’nın Türkler tarafından neden tercih edilmesi gerektiğinin en önemli sebeplerinden olmaktadır.
İrlanda’da önü çeken dil okulları, EC English, Atlas Language School, Berlitz, Emerald, Delfin,ISE ve Swan gibi okullardır. Bu dil okulların yanında yüzü aşkın farklı dil okulları da bulunmaktadır. Bu kadar çok okulun bulunmasından dolayı İrlanda Cumhuriyeti dil okullarının sunmuş oldukları İngilizce dil eğitim kalitesinin düşmemesi ve öğrencilerin mağdur edilmemesi için dil okullarını denetleyen kuruluş olan MEI kurmuştur ve böylece İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler belirli bir standart kalitenin altında dil eğitimi almaları ve mağdur olmaları önlenmiştir.

İrlanda birçok IT ve Global şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bu şirketlere örnek verilecek olursa Microsoft, Apple, Intel, Pfizer, IBM, Citi, Facebook, Yahoo ve Google gibi şirketlerdir. İrlanda’nın, dil eğitimi almak isteyip 25 hafta ve üzeri dil okullarına kayıt yaptıracaklara çalışma izni vermesi ile öğrencilerin bu gibi firmalarda çalışma imkanı bulabilirler. Bunların yanında İrlanda’da dil okuluna giden öğrenciler hizmet ve turizm sektöründe de çeşitli işlerde çalışmaktadırlar.

KONAKLAMA

İrlanda dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İrlanda dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
İrlanda’daki dil okulları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık ve İş İngilizcesi gibi birçok farklı programı siz değerli öğrencilerine sunmaktadır.
İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İrlanda dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
İrlanda Cumhuriyeti kısa süreli dil eğitimi almak isteyen kişiler için 12 haftaya kadar sunmuş olduğu Pilot uygulama ile İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere vize kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra uzan dönemli kayıtlarda (25 hafta ve üstü) öğrencilerin eğitim süresi boyunca çalışabilmeleri adına çalışma izini de vermektedir. Aynı zamanda 25 haftalık İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler GARDA (polis kaydı) ile 25 haftalık eğitiminin yanında artı 8 haftalık full time çalışma imkanına sahip olabilmektedirler. Kısaca 6 ay İngilizce dil okuluna kayıt olan öğrenciler 8 ay İrlanda’da kalabilmektedirler.

Yurtdışında Dil Eğitimi İrlanda dil okulları seçenekleri;
dil okulu
CES
dil okulu
EC
dil okulu
ELI
dil okulu
OHC

  İletişim Formu!