Yurtdışında Dil Eğitimi Kanada Dil Okulu
KANADA HAKKINDA
Kanada, eski İngiliz ve Fransız kolonisi olan Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan, pasifik ve Atlantik okyanusuna sınırı olan ABD'ye komşu olan ülkedir. Kanada’nın başkenti Ottowa’dır. Kanada yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Bunun yanında nüfus yoğunluğu bakımından en düşük orana sahip ülkelerinde başında Kanada gelmektedir.

Kanada iklimi yazları rutubetli 30-35 derece, kışları ise karlı -25,-30 derece civarındadır. British Columbia Kanada’nın diğer bölgelerine göre daha ılıman iklime sahiptir. Toronto şehri Ontario gölünden dolayı daha ılıman iklime sahiptir.

KANADA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kanada, Birleşmiş Milletlerin her sene seçtiği en yaşanabilir ülkeler ve şehirler arasında sıralamalarda hep en başta bulunmasından, suç oranın çok düşük olmasından, göçmenlik üzerine kurulmuş olduğundan dolayı büyük bir kültürel zenginliğe sahip olmasından ve G8 ülkelerinin arasında eğitime en çok yatırım yapan ülke konumunda olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birinci tercihlerinden olmuştur.
Kanada’da dil eğitimi vermek adına kurulmuş dil okulları genel itibari ile Toronto, Vancouver, Montreal, Victoria ve Calgary gibi şehirlere yayılmıştır. Bu şehirlerden Toronto ve Vancouver en popüler destinasyonlar olarak öne çıkmaktadır.

Kanada, eski İngiliz ve Fransız kolonisi olmasından dolayı Kanada’nın bazı bölgelerinde Fransızca da konuşulmaktadır. İki dili bir arada öğrenmek isteyecek öğrenciler de Kanada’nın Quebec eyaletinde bulunan Monteral şehrini tercih etmektedirler.
Kanada Dil Okulları; dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler vermektedir.

Kanada Dil Okulları Türk öğrenciler için yapmış oldukları promosyonlar, Kanada dolar kurunun düşüklüğü ve ülkedeki Türk sayısının az olması nedeni ile Türk öğrencilerin ilgi odağını gittikçe artırmıştır.

KONAKLAMA

Kanada’da dil okulları öğrencilere konaklama olarak aile yanı veya yurt konaklamaları sunmaktadır. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile yanı konaklamalarda paket halinde verilebilir. Bunun yanında öğrenciler isterlerse kendi konaklamalarını kendileri de ayarlayabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler.

PROGRAMLAR

Kanada Dil Okulları; Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunmuş olduğu Amerika ve İngiliz eğitim sisteminden doğan TOEFL ve IELTS hazırlık kursunu verebilir. Bu programların yanı sıra Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi vb. programlarda Kanada’da ki dil okulları tarafından sunulmaktadır. Kanada Dil Okulları genel itibari ile sabahtan öğlene kadar dil eğitimi almak isteyen öğrencilere dil eğitimi dersleri vermektedir. Öğleden sonra okulların teknik imkanlarının yüksek olmasından dolayı öğrenciler ders sonrası okulların kütüphane, bilgisayar imkanlarından yararlanabilmektedirler.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Kanada dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE

Kanada’da 6 aya kadar eğitim alacak öğrenciler Kanada’ya turist vizesi ile gidebilmektedirler. 6 ay dan fazla süre ile eğitim almak isteyenler ise öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir. Öğrenci vizesi için maksimum kalış süresi 11 ay olmaktadır ancak bu durum gümrük memurunun inisiyatifine bırakılmıştır. Kanada öğrenci vizesi aynı zamanda Kanada’da uzatılabilen bir vize türüdür.
 Kanada’da dil eğitimi veren başlıca dil okulları; EC ENGLISH, ILAC, LSI, KAPLAN, ILSC, STAFFORD HOUSE, EMBASSY, EURO CENTERS ve THE LANGUAGE GALERY okullarıdır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Kanada dil okulları seçenekleri;
dil okulu
EC
dil okulu
LSI
dil okulu
OHC
dil okulu
VGC

  İletişim Formu!