Yurtdışında Dil Eğitimi Malta Dil Okulu
MALTA HAKKINDA
Malta, İtalya’nın güneyinde Akdeniz’in ortasında bulunan 3 büyük ve  2 küçük şirin takımadadan oluşan, nüfusu 400 bin civarında başkenti Valetta olan bir ada ülkesidir.

Malta, AB'ye üye olan bir ülkedir ve para birimi Eurodur. Malta, yılın hemen hemen her dönemi güneş alan bir ülkedir. Malta ekonomisinin temellerini yurt dışı dil okulları ve turizm sektörü oluşturmaktadır. 180 yıl İngiliz sömürgeciliğinde kalmasından dolayı; ikinci ana dil olarak İngilizce Malta’da kullanılmaktadır.

MALTA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Malta, tatil ile dil eğitimini beraber yürütmek isteyen kişiler için biçilmiş kaftan konumundadır. Malta’daki dil okulları genel itibari ile Sliema ve StJulians da toplanmıştır. Bunun yanında Gozo ve başkent Valetta’da da dil okulları bulunmaktadır.
Malta, İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere sunmuş olduğu ucuz paket programlar, Türkiye’ye 2.5 saatlik uçuş mesafesinde olması, Schengen vizesi ile eğitim sonrasında öğrencilerin Avrupa’yı gezme ve vize kolaylıkları gibi imkanlara sahip olmasından dolayı İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği ülkelerden olmuştur.
Malta’nın dil eğitiminin yanında orta çağdan kalma binaları, irili ufaklı alçak tepeleri, birçok farklı tipte sahili, su sporları ve gece hayatı da öğrencilerin ilgisini çeken etkenlerdendir.


Malta’nın bir artı yönü de ulaşımdır. Ulaşım Malta’da otobüsler ve feribotlar ile yapılmaktadır. Ülkenin her yerini dolaşan otobüsler bulunmaktadır.
Malta dil okulları İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere vermiş oldukları her şey dahil paket programlar ile diğer ülke dil okullarına göre daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Bunun nedeni Malata da 50'yi aşkın dil okulunun bulunmasından dolayı artan rekabet ortamıdır. Bu durumda en çok Malta’da dil okulunda İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilere yaramaktadır.

Bu pek çok imkanın yanında Malta’nın avantajları bitmek bilmez. Malta aynı zamanda dil okullarına katılacak öğrenciler için çalışma imkanı da sunmaktadır. Malta’da çalışma izni çıkarmak isteyenleri çalışma iznine başvurduktan sonra 12 haftalık bir süreç beklemektedir. Öğrenciler bu 12 haftalık sürecin sonrasında ancak çalışma iznine sahip olabilirler. Kısacası Malta’da çalışmak için en azından 16 haftalık bir dil okuluna yazılmanız gerekmektedir. Öğrenciler bu çalışma izni ile birlikte çeşitli işlerde çalışabilir, eğitim ve yaşam masraflarının büyük bir çoğunluğunu çıkarabilirler.

KONAKLAMA

Malta’da dil okullarının sundukları konaklamalar; Aile yanı konaklama, Paylaşımlı öğrenci evi konaklama, tek kişilik ya da paylaşımlı yurt konaklama şeklinde olmaktadır.

PROGRAMLAR

Malta dil okulları dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık ve İş İngilizcesi gibi birçok farklı programı siz değerli öğrencilerine sunmaktadır. Malta’nın koymuş olduğu şart gereği öğrenciler Malta’da bir tanıdıklarının yanında konaklayamazlar.

VİZE

Malta’da 90 gün ve altında eğitim alacak yeşil pasaporta sahip kişilerin vize almasına gerek yoktur. Pasaportları ile Malta’ya ve eğitimlerini tamamladıktan sonra Schengen ülkelerine vizesiz seyahat edebilirler. Öğrenciler en fazla 6 aya kadar eğitim vizesi başvurusunda bulunabilmektedirler. 6 aydan fazla eğitim almayı planlayacaklar ise Malta’da vizelerini uzatabilmektedirler. Malta için alacağınız vize ile Schengen ülkelerine rahatlıkla seyahat edebilme imkanına sahip olursunuz. Malta, öğrencilerin kalacakları gün başı 45 Euro banka hesaplarında gösterme zorunluluğu koymuştur.

Malta’da başlıca dil okulları şunlardır; EC ENGLISH, ESE, ACE, AM LANGUAGE,LAL, CHAMBER COLLEGE, CLUBCLASS.

Yurtdışında Dil Eğitimi Malta dil okulları seçenekleri;
dil okulu
EC
dil okulu
ESE

  İletişim Formu!