Yurtdışında Dil Eğitimi Rusya Dil Okulu
RUSYA HAKKINDA
Rusya, Avrupa ile Asya kıtasına yayılmış toprakları ile bir kuzey Avrasya ülkesidir. Rusya’nın başkenti Moskova şehridir. Rusya, 145 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık 10 ülkesinden biridir. Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ülkesidir. Rusya toprakları dünyanın 8/1 ini oluşturmaktadır. Rusya, para birimi olarak Ruble kullanmaktadır. Rusya nemli ve karasal iklime sahiptir.

RUSYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Rusya’nın Türkiye ile gelişmiş ve gelişmeye devam etmekte olan ticari ilişkileri. Rus turistlerin her yıl Türkiye’ye akın etmeleri ve Rusçanın Rusya dışında Türki cumhuriyetler, Ukrayna, Moldova vb. gibi ülkelerde de kullanılmasından dolayı Rusça öğrenmek Türk öğrenciler için geleceklerini garanti altına almak adına uygun ve etkili bir yöntem olmuştur.

Rusya dil okulları yukarıda ki nedenlerden dolayı Rusça öğrenmek isteyenlerin birinci tercihi olmuştur. Bir dili doğmuş olduğu ülkede öğrenmek gibi bir tecrübe kesinlikle farklı eğitim metotları ile kıyaslanamayacak derecede avantajlıdır.
Rusya dil okulları kullanmış oldukları pratiğe dayalı eğitim sistemleri, çağdaş sistemler ve ileri seviyede ki dil öğrenme teknikleri ile dil eğitimi alacaklara dil öğrenme başarısını garantilemektedir.

Rusya dil okulları genel itibari ile Moskova ve St. Petersburg şehirlerine yayılmıştır ancak bu şehirlerin dışında farklı şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır.

KONAKLAMA
Rusya dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Rusya dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
Rusya dil okullarının öğrencilere sunmuş oldukları programlar; Genel Rusça, Yoğun Rusça, Akademik Rusça, Birebir Rusça ve Üniversiteye hazırlık Rusçası gibi programlardır.
Rusya dil okullarına gitmek isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Rusya dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Rusya ile vize muafiyeti Rusya Federasyonu tarafından 2016 yılında kaldırılmıştır. Bundan dolayı Rusya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler vize almak zorundadırlar. Rusya’da 3 aya kadar eğitim planlayanlar turist vizesi ile 3 aydan daha fazla eğitim planlayanlar ise öğrenci vizesi ile eğitim alabilirler. Yeşil pasaport sahiplerinin de vize alma zorunluluğu vardır.

Rusya’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okulları; Eurocenters, Liden&Denz gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Rusya dil okulları seçenekleri;

  İletişim Formu!