Yurtdışında Dil Eğitimi Fransa
FRANSA HAKKINDA
Fransa, Orta Avrupa’da bulunan kuzeyinde Manş denizi güneyinde ise Akdeniz olan, Avrupa kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük ikinci ülkesidir. Fransa dünyada en çok turistin ziyaret ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda Fransa Avrupa’nın en önemli yatırım ve eğitim merkezlerindendir.

FRANSA DIL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Fransızca dili dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır. Fransızca Fransa dışında Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako ve Kanada’nın bazı bölgelerinde ve eski Fransız sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında moda, edebiyat, eğitim ve ticaret anlamında da Fransızca dünyada en çok konuşulan dillerin arasındadır. Fransızca aynı zamanda birçok dili yakından etkilemiştir buna örnek verecek olursak İngilizce kelimelerin yaklaşık olarak %35’i Fransızcadan gelmektedir.

Fransızca öğrenmek isteyenler için en etkili yöntem ise o dilin konuşulduğu ülkede dil eğitimi almaktır. Bu amaç doğrultusunda kurulmuş Fransa dil okulları öğrencilerine sunmuş oldukları üst düzey eğitim kalitesi, konuşma becerisini geliştirmeye dayalı sosyal aktiviteler ile öğrencilerin vazgeçilmezi olmuştur. Fransa dil okulları genel itibari ile Paris, Nice, Montrepiler gibi şehirlere yayılmıştır.

KONAKLAMA
Fransa’da dil okullarının öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. Fransa dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR
Fransa dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, Akademik Fransızca, Birebir Fransızca, Üniversiteye Hazırlık Fransızcası,DELF sınavı hazırlık gibi programlar sunmaktadır.

Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftada 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Burada ki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. Fransa dil okullarına her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.

VİZE
Fransa’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile Fransa’da dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile Fransa’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde Fransa’ya vizesiz seyahat edebilirler.

Anlaşmalı olduğumuz başlıca dil okullarımız; LSI, Eurocenters, IH Nice okullarıdır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Fransa dil okulları seçenekleri;
LSI

  İletişim Formu!