Yurtdışında Dil Eğitimi İtalya Dil Okulu
İTALYA HAKKINDA
İtalya, Avrupa kıtasının güneyinde bulunan Fransa, İsviçre ve Avusturya’ya komşu olan bir yarımada ülkesidir. İtalya iklimi Akdeniz iklimidir. Yazları kurak ve güneşli, kışları ise ılık ve yağışlıdır. İtalya’nın güncel nüfusu 58 milyondur. Başkenti Roma'dır. En önemli şehirleri ise Roma, Milano, Torino, Napoli, Floransa, Cenova ve Bologna’dır.

İTALYA DİL OKULLARI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İtalyanca dünya üzerinde ki başlıca kültür dillerindendir. İtalyanca, İtalya’da kullanılmak ile birlikte latin kökenli bir dildir ve İtalyanca bilmek diğer latin kökenli diller olan İspanyolca, Portekizce, Fransızca ve İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırır.
İtalya’nın kültür ve sanat üzerindeki etkisinin artması, moda – tasarım ve mimari konusunda dünya lideri olması ve İtalya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinden dolayı  Türk öğrencilerin İtalyanca öğrenme talepleri artmaktadır.
İtalya dil okulları bu nedenlerden dolayı Türk öğrencilerin İtalyanca öğrenmek adına seçtikleri en etkili yöntem olmuştur. AB üyesi olan İtalya’nın dil okulları devlet tarafından denetlenmektedir. Böylelikle İtalya dil okulları belirlenmiş AB standartlarında dil eğitimi vermektedir.
İtalya dil eğitimi alacak kişilere tarih ve modernliği bir arada sunmaktadır. İtalya dil okulları öğrencilere eğitimi yaşam ile iç içe sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler bolca pratik yapma şansına sahip olmaktadır.

 İtalya’daki dil okulları genellikle Roma, Floransa ve Milano gibi şehirlere yayılmıştır.

KONAKLAMA

İtalya’daki dil okulları öğrenciler için sunmuş olduğu konaklamaların yanı sıra öğrenciler kendi konaklamalarını kendileri de bulabilir ya da bir tanıdıklarının yanında kalabilirler. İtalya dil okullarının öğrencileri için sunmuş olduğu konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurdu konaklamalardır.

PROGRAMLAR

İtalya dil okullarının sunmuş olduğu programlar; Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca, İş İtalyancası ve İtalyan Üniversitelerine Hazırlık gibi programlardır.

İtalya’da dil eğitimi almak isteyenler 2 haftadan 12 aya kadar dil eğitimi alabilirler. Buradaki süre tamamen öğrencinin ihtiyacına ve isteklerine göre ayarlanmaktadır. İtalya dil okullarına her Pazartesi başlangıç yapabileceğiniz gibi bazı okullara her ayın belirli bir döneminde başlama imkanınız da bulunmaktadır.


VİZE


İtalya’da 3 aya kadar dil eğitimi almak isteyen öğrenciler turist vizesi ile dil eğitimi alabilirler. 3 aydan fazla dil eğitimi almak isteyenler ise öğrenci vizesi ile İtalya’da dil eğitimi alabilirler. Yeşil pasaporta sahip kişiler ise 3 aya kadar alacakları dil eğitimlerinde İtalya’ya vizesiz seyahat edebilirler.

İtalya’da anlaşmalı olduğumuz bazı dil okullarımız; DILIT International, Eurocenters ve Scuola Leonardo da Vinci gibi okullardır.

Yurtdışında Dil Eğitimi İtalya dil okulları seçenekleri;

  İletişim Formu!