sliderslider
 STAJ / ERASMUS STAJ

Erasmus Stajı Nedir?

Erasmus Stajı Nedir?

Erasmus Staj

Erasmus Stajı, AB üye ve AB aday ülkeleri ve destek ülkeleri arasında gerçekleşen programların bütününe verilen isim olmaktadır. Erasmus+ programları kapsamında en çok bilinen başlıca programlar öğrenim hareketliliği, staj hareketliliği ve Jean Monet programıdır. Bu programlar, ülkeler ve kültürler arasında ki iş birliğini desteklemek amaçlı ortaya çıkmıştır.
Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında yüzlerce öğrenci her yıl Avrupa'nın çeşitli ülkelerine giderek bu program kapsamında eğitimlerine devam etmekte İngilizcelerini ve kendilerini geliştirmektedir. Bunun yanında Erasmus staj hareketliliği ülkemiz öğrencileri tarafından pek bilinmemektedir. Bunun nedeni Erasmus Staj programında staj yapılacak işyeri, kurum veya işletmenin öğrenciler tarafından bulunamaması veya gerekli resmi evrak, yazışma ve vize işlerini yürütememesinden kaynaklanmaktadır.


Erasmus Staj Şartları 

–Erasmus Stajına katılacak öğrencinin yükseköğretim kurumu bünyesinde örgün eğitim birimlerinden herhangi birinde (Lisans, Yükseklisans, Doktora) bir yükseköğretim programına kayıtlı ve tam zamanlı öğrenci olması
1. a) Birinci kademe (Lisans) öğrencilerin son genel not ortalamasının en az 2.20/4.00 olması
2. b) İkinci ve üçüncü kademe (Yüksek Lisans, Doktora) öğrencilerin genel not ortalamasının en az 2.50/4.00 olması
– Yüksek lisans ve doktora düzeyinde ilk dönem başvuran ve henüz seçim yapılan yükseköğretim kurumunda transkripti oluşmamış öğrenciler için bir önceki yükseköğretim kademesinde alınan mezuniyet notu kullanılır. Birinci sınıf öğrencileri için, mevcut kurumda transcript oluşmamışsa lise mezuniyet notunun en az 75/100
– Mezun olmamış olması, eğitimine devam etmesi.
– Mevcut öğrenim kademesi içerisinde daha önce Erasmus faaliyetlerinden yararlanılmışsa, yeni faaliyetle beraber toplam sürenin 12 ay’ı geçilemeyecek olması.


Erasmus Staj İmkanları Nelerdir?

Turizm ve Otelilik
Resepsiyon
Ön Büro 
Garson
Muhasebe
İnşaat Mühendisi
İnsan Kaynakları
Dijital Pazarlama
Yazılım Mühendisliği
Ve benzeri Staj imkanlarından faydalanabilirsiniz, daha fazla bilgi için iletişim
formumuza bilgilerinizi bırakabilirsiniz.


Erasmus Staj Hakkında

Erasmus Stajı Nedir?
Erasmus Staj Hareketliliğine Kimler Katılabilir?
Erasmus Stajı Ne Kadar Sürer?
Erasmus Stajı hibeli midir?
Tüm işlemleri tamamladınız ancak staj yapacağınız yeri bulamıyormusunuz?
Erasmus Staj Pozisyonları - İş Listesi
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU