Erasmus Stajı

Erasmus Stajı Nedir?

Erasmus Stajı Nedir?

Erasmus Stajı, AB üye ve AB aday ülkeleri ve destek ülkeleri arasında gerçekleşen programların bütününe verilen isim olmaktadır. Erasmus+ programları kapsamında en çok bilinen başlıca programlar öğrenim hareketliliği, staj hareketliliği ve Jean Monet programıdır. Bu programlar, ülkeler ve kültürler arasında ki iş birliğini desteklemek amaçlı ortaya çıkmıştır.
Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında yüzlerce öğrenci her yıl Avrupa'nın çeşitli ülkelerine giderek bu program kapsamında eğitimlerine devam etmekte İngilizcelerini ve kendilerini geliştirmektedir. Bunun yanında Erasmus staj hareketliliği ülkemiz öğrencileri tarafından pek bilinmemektedir. Bunun nedeni Erasmus Staj programında staj yapılacak işyeri, kurum veya işletmenin öğrenciler tarafından bulunamaması veya gerekli resmi evrak, yazışma ve vize işlerini yürütememesinden kaynaklanmaktadır.

Advice Yurtdışı Eğitim olarak bizler öğrencilerimize bu konuda destek olmak amaçlı öğrencilerimizin hem İngilizcelerine hem de mesleki bilgi birikimini geliştirmelerine yardımcı olmak adına Avrupalı iş ortaklarımız ile Erasmus+ Staj Yeri bulma hizmetini siz değerli öğrencilerimize sunmaktayız.


Erasmus Staj Hakkında

Erasmus Stajı Nedir?
Erasmus Staj Hareketliliğine Kimler Katılabilir?
Erasmus Stajı Ne Kadar Sürer?
Erasmus Stajı hibeli midir?
Tüm işlemleri tamamladınız ancak staj yapacağınız yeri bulamıyormusunuz?
Erasmus Staj Pozisyonları - İş Listesi
advice study abroad whatsapp