Amerika’da Maaşlı Turizm: Staj ve Kültür Bir Arada!
Amerika’da maaşlı turizm stajı yaparak hem para kazanıp hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik bu gelişim yalnızca mesleki anlamda değil aynı zamanda kültürel anlamda olacaktır. Tabii ki staj yapmanın koşulları ve başvuru şartları bulunuyor. Yazımızda bu konuyu detaylı olarak ele alacağız!

Maaşlı Staj Nedir? Amerika’da Staj Yapmak

Öncelikle maaşlı staj nedir sorusunun cevabını vermek gerekiyor. Staj yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Bir firmada gönüllü olarak belirli sürelerle staj yapabilirsiniz ve bu süreçte maaş almazsınız. Bunun yanında maaş alarak staj yapabileceğiniz firmalar vardır.

Amerika’da maaşlı turizm tam olarak bunun için vardır. Hem para kazanabilir hem de Amerika’da zaman geçirebilirsiniz. Bu staj Amerika’da normal bir işte çalışmaktan farklıdır çünkü yetkin olduğunuz konuda çalışır ve kendinizi geliştirirsiniz.

Amerika’da Staj Nasıl Yapılır?

Sıra artık Amerika’da staj nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya geldi. Maaşlı olarak staj yapmak istiyor ve ihtiyaçlarınızı gidermek istiyorsanız bu staj programı tam size göre. Herkes ve her meslek grubu bu staj imkanından faydalanamamaktadır.

Turizm sektörü bu alanda en çok ihtiyaç duyulan sektördür. Hem turizm çalışanları yurtdışında staj yaparak kendilerini çok daha fazla geliştirebilir hem de firmalar farklı ülkelerden stajyerleri kabul etmeyi olumlu görürler.

Staj yapmak için şartlar aşağıda verilmiştir;

1.     Başvuru için 18-35 yaş aralığında olmalısınız.

2.     Lisans ya da ön lisans eğitimi alıyor olmalısınız.

3.     İngilizceniz en az Intermadiate seviyesinde olmalıdır.

Amerika’da maaşlı turizm ancak bu şartları karşılıyorsanız mümkündür. Özellikle turizm, otelcilik ve gastronomi alanlarında okuyor olmalısınız.

Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Amerika’da staj yaparak 4000 Dolara kadar kazanmanız mümkündür. Bu miktar haftalık çalışma sürenize bağlı olarak değişmektedir. Haftada ortalama 32-60 saat arası çalışmak mümkündür. Hospitability programı bazı şirketlerde 3 ay sürerken bazılarında 9, 12 ya da 18 ay sürebilir.

Advice Bu Alanda Da Yanınızda!

Eğer siz de Amerika’da maaşlı turizm programına katılmak ve yararlarından faydalanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinde sizlere destek oluyor ve gerekli tüm bilgileri verdiğimizden emin oluyoruz!

 


  İletişim Formu!