Amerika Turizm Stajı Maliyetleri
Amerika turizm stajı programına katılmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında maliyet konusu gelmektedir. Bu yazımızda sizler ile birlikte Amerika’da turizm stajı konusunda maliyet kalemlerini inceleyeceğiz. Toplam 5 ana kalemden oluşan masraflar şu şekildedir;

1. Amerika Turizm Stajı Program Ücreti Toplam: 4250 USD

 • Ön kayıt ücreti; 500 USD
   Advice Yurtdışı Eğitim’e işveren mülakatından önce başvuru ücreti olarak ödenmektedir. Bu aşamaya kadar öğrencilerin cvleri hazırlanır, iş seçenekleri belirlenir, belirlenen iş ile ilgili mülakat tarihi organize edilir ve ön kayıt ücreti mülakat öncesinde katılımcı tarafından ödenir.

 • Gastronomi, Turizm ve Otelcilik Staj Program ücreti; 3750 USD

   
   PROGRAM ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Katılımcının vizesinin ve oryantasyon sürecinin hazırlanması,
 • Amerika’da 7/24 acil yardım hattı,
 • DS-160 vize başvuru formunun doldurulması,
 • SEVIS kayıt işlemlerinin yapılması,
 • İşe yeri bulunması, seçenekler oluşturulması ve iş mülakatlarının organize edilmesi,
 • Katılımcı için Amerika’dan DS-2019 (resmi çalışma izni) formu temin edilmesi.
 • Katılımcının program süresince geçerli olan özel sağlık sigortasının yapılması
 • Katılımcının Amerika’ya gitmeden önce gerçekleştirilecek olan gidiş oryantasyonu.
 • Katılımcının Türkiye’ye döndükten sonra Vergi iadesi işlemleri için destek ve danışmanlık hizmetleri

2. Uçak Bileti: Katılımcının gideceği tarihe göre fiyat değişikliği göstermektedir. Ortalama 550-1000 USD olmak kaydıyla Amerika içinde uçulacak bölgeye, aktarma durumuna, havayolu şirketine göre fiyat farklılığı oluşmaktadır.

3. Vize Başvuru Ücreti:160 USD katılımcının Amerikan Konsolosluğuna ödemesi gereken vize başvuru ücretidir. Online olarak kredi kartı ile Amerikan Konsolosluğunun sistemi üzerinden ödenir.

4. Sevis Ücreti: 220 USD katılımcının Amerikan hükümetine ödemesi gereken ücrettir. Online olarak kredi kartı ile Amerikan hükümeti sistemi üzerinden ödenir.

5. Cep Harçlığı: Amerika’ya gittikten sonra katılımcının ortalama 2 hafta kendini idare edebilmesi, ihtiyaçlarını karşılaması, havalimanı transfer ücretinin ödemesi veya konaklama giderleri karşılayabilmesi için yanına alınması gereken miktardır. 700-1000 USD olarak değişiklik gösterebilir.

Amerika Turizm Stajı Programında Kazanılan Maaşlar
Amerika’da staj alanlarında kazançlar eyalete, işe, çalışma saatine, çalışma performansına göre değişmektedir. Advice Yurtdışı Eğitim olarak staj alanında sağladığımız işlerin kazançları saatlik ortalama 16-24 USD olarak değişmektedir. Katılımcılar haftada en az 32 saat çalışabilmektedir.

Ayrıca işverenler performansa bağlı olarak ek saat verme olasılığı yüksektir. Amerika’da haftalık 40 saatin üzerinde çalıştığınız zaman işverenlerden saatlik ücretinizin 1.5 katını alabilirsiniz. Programa daha önce katılanlar ayda ortalama 3500 USD kazanabilmektedir. Maaşlar 2 haftalık olmak üzere Paycheck ile ödenmektedir.

 


  İletişim Formu!