Aşçılık Stajı: Bu Staj Sandığınızdan Farklı Olacak!
Aşçılık oldukça geniş kapsamlı bir meslektir ve kendi içinde dahi ayrılır. Aşçılıkta önemli olan şey farklı kültürlerin yemeklerine, farklı şirketlerin yöntemlerine tanıklık etmektir. Yeteneği bu tarz deneyimlerle birleştirmek gerekebilir. Aşçılık stajı bu noktada oldukça faydalıdır. Bugün bahsedeceğimiz staj ise Amerika’yı kapsamaktadır. Daha detaylı bilgi için okumaya devam edebilirsiniz!

Amerika’da Aşçılık Stajı: Hayatınızın Fırsatı!

Amerika’da aşçılık stajı bu alandan mezun olan ve profesyonel olarak aşçılık yapan insanlar için oluşturulmuştur. Buradaki temel amaç farklı kültürlerin birbirlerini tanıması, bireylerin kariyerlerine katkı sağlaması ve dil bilgilerini geliştirmeleridir.

En temelde aşçılık stajı kültürel bir değişim programıdır ve J-1 Programı kapsamında yer alır. Böyle bir staj programına katılmak kültürel bilginizi arttırırken farklı mutfakları tanımanıza olanak sağlamaktadır.

Amerika Internship Nedir?

Amerika’da aşçılık alanında staj yapmak için farklı yollar bulunmaktadır. Bunlardan en yaygın bilinen Amerika Internship olduğu için herkes Amerika internship nedir diye sormaktadır. Farklı kategorilerde ki insanlar için farklı staj programları bulunmaktadır.

Aşağıda aşçılık için farklı yöntemleri görebileceksiniz;

1.     Aşçılık Internship Staj Programı: Bu seçeneğe başvurabilmek için üniversite öğrencisi olunmalı ya da mezuniyetin üzerinden 12 ay geçmemiş olmalıdır. Meslekte deneyim aranmaktadır. Bu staj programı en fazla 12 ay sürmektedir.

2.     Aşçılık Trainee Programı: Bu programa başvurmak için en az 1 sene tecrübe edinmiş olunmalıdır. Aynı zamanda mezuniyetin üzerinden en az 1 sene süre geçmelidir. Eğer ilgili bölümden mezun olunmamışsa Amerika dışında en az 5 senelik tecrübe istenmektedir. Bu program en fazla 18 ay sürmektedir.

Bu programlardan herhangi birine uygun bir adaysanız başvuru yapabilirsiniz.

Staj Programına kimler katılabilir?  

Aşçılık stajı için istenen tüm başvuru şartlarını karşılamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Aynı zamanda herkes bu programa katılamamaktadır. Süreçte profesyonel destek almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz! Bu sayede süreç sorunsuz ve daha hızlı ilerleyecektir.

Aşağıda programa kimlerin katılabileceğini görebileceksiniz;

·       4 Yıllık üniversite öğrencisi olanlar,

·       Mesleki okuldan mezun olup en az 1 yıl tecrübe edinmiş olan kişiler,

·       4 Yıllık üniversite mezunu olanlar ve mezuniyetlerinin üzerinden 1 seneden fazla geçmeyen mezunlar,

·       Aşçılık sektöründe en az 5 yıllık tecrübesi olan lise mezunları ya da farklı alanda okumuş üniversite mezunları bu programa katılabilmektedir.

Bu şartlardan herhangi birini karşılıyorsanız staj hakkında daha detaylı bilgi için Advice ile iletişime geçebilirsiniz.

 


  İletişim Formu!