İngiltere’de İngilizce Kursu
Yurtdışında İngilizce dil kursuna gitmek isteyen pek çok kişi ilk olarak İngiltere’de İngilizce dil kurslarını tercih ediyor.

İngiltere dil eğitiminin ilk durağı ve bu dil eğitimini en eski yıllardan beri yapan ülkedir. Pek çok dil okulunun merkezi buradadır.  İngiltere eğitim sistemi, eşsiz kültürü, Türkiye’ye olan yakınlığı ve çok kültürlü yapısı ile İngilizce dil eğitimi konusunda en önemli merkezdir.

İngiltere’de başta Londra dil kursları olmak üzere, Oxford İngilizce dil kursları, Cambridge, Brighton, Bournemouth, Leeds dil kursları da Türk öğrenciler tarafından rağbet görüyor.

İngiltere’de büyük-küçük pek çok İngilizce dil kursu bulunuyor. Bu okullardan bazıları dünyanın pek çok yerinde şubesi olan zincir okullar, bazıları ise İngiltere’nin kendine has karakterine sahip, butik okullardır.

İngiltere dil eğitimi için bir program seçerken, öncelikle öğrencinin ihtiyacı olan İngilizce dil seviyesine ulaşmasını sağlayacak bir okul ve bölge seçimi çok önemlidir. Halihazırda sahip olduğu İngilizce seviyesine göre bir süre belirlenir. Bu süre kimisi için 2,4,6, 8 hafta olabilirken kimlerinin daha uzun süreli örneğin; 24, 36, 44 haftalık eğitim süreleri olabilir.  Bu durumda öğrenci için maksimum fayda, minimum maliyet kriterleri göz önünde bulundurularak en uygun okul ve program seçilir.

Her yaştan öğrenci adayı bu programlara katılabilir. Şayet öğrenciler 16 yaşın altıda ise kendi yaş gruplarına yönelik yaz okulu/yaz kampı programlarına gidebilir. 16 yaş ve üzeri ise yetişkinlerin devam ettiği, genel İngilizce, IELTS-TOEFL gibi sınav hazırlık kursları, diploma, sertifika programları, iş adamlarına yönelik iş İngilizcesi programları da seçebilir. Son zamanlarda değişen dünya ile birlikte İnsanların hayat anlayışları da değişiyor. Eğitimin, kendini geliştirmenin yaşı olmadığını düşünenler için de özel dil kursları bulunuyor. Bunlar 30 yaş üstü, 40 yaş üstü hatta 50 yaş üstü programlar olabiliyor. Bu programlarda katılımcılar, kendi yaş aralıklarındaki kişilerle daha verimli ve keyifli bir eğitim alabiliyor.

Bu okullarda öğrenciler ilk olarak seviye tespit sınavına tabii tutulur. Ardından seviyelerine uygun programlara yerleştirilirler ve buradan sonra eğitimleri başlar.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları öğrenciler için çeşitli konaklama imkanları da sunar. İngiltere’ye dil eğitimine gelmiş uluslararası pek çok öğrenci için en yaygın konaklama biçimi aile yanı konaklamalardır. Bu aileler okulların özenle seçtiği güvenilir ve belli standartlarına sahip ailelerdir.  Burada öğrenciler tek kişilik ya da paylaşımlı odalarda kalabilir. Bu odalarda öğrencinin bütçesine göre banyo dahil, süit odalar da olabilir. 

İngiltere’de bir başka konaklama seçeneği de yurt konaklamalarıdır. Yurt konaklamaları genelde şehir merkezlerinde okula yakın yerlerde olur.  Öğrenciler yine kendi seçimleri doğrultusunda tek kişilik ya da paylaşımlı oda seçeneklerini tercih edebilir. 

İngiltere dil kursları, hem İngilizce’ nin anavatanının İngiltere olması, hem oturmuş köklü eğitim sistemi, ulaşım olarak Türkiye’ye yakınlığı ile Türkiye’den yurtdışına İngilizce dil eğitimi için gidecek öğrencilerin bir numaralı durağı olamaya devam edecektir.

 


  İletişim Formu!