Kanada CO-OP programları
Co-Op, Kanada’da hem eğitim alıp hem de çalışabileceğiniz bir programdır. Öğrencilerin hem eğitim hem de iş tecrübesi edinmesini sağlayan maaşlı stajın ve eğitimin birleştirildiği bir sertifika programıdır. Co-Op Kanada’da en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Kanada Co-Op programlarına katılabilmesi için öğrencinin genelde orta-üstü seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olması istenmektedir. Bununla birlikte Co-Op programını sunan Kanada’daki özel kolejler de kendi sınavlarını yapabilmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler Co-Op programı öncesinde, ihtiyaçları sürecince dil eğitimi programına katılıp, yeterli seviyeye ulaştıktan sonra Co-Op programına geçiş yapabilirler.

Co-Op programları genellikle işletme, bilişim, dijital pazarlama, grafik tasarım, yönetim, turizm, IT-yazılım gibi alanlarda eğitim veren ve sektöre yönelik iş imkanı sunmaktadır.  Eğitim süresi seçilen programlara göre değişkenlik gösterir. Co-op programlarında öğrencilerin gittiği andan itibaren çalışma izinleri bulunmaktadır. Bu çalışma izni eğitim sürecinde part-time haftalık 20 saat olurken, tatillerde ve staj sürecinde full-time haftalık 40 saattir. 

Özellikle öğrenciler son dönemlerde çalışma izni ve Kanada’nın sunmuş olduğu diğer avantajlardan dolayı yoğun bir şekilde Kanada’da sertifika programlarını tercih etmektedir.

 


  İletişim Formu!