Neden Kanada'da Dil Eğitimi Alınmalı?
Kanada yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en öncelikli tercihlerinden biri olmuş durumdadır. Kanada’da eğitim almak isteyenler genel olarak dil eğitimi, lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarını tercih etmektedirler. Kanada’da aynı zamanda yeni yeni trend olan kısa dönemli sertifika programı olarak adlandırabileceğimiz Co-Op programları da öğrencilerin ilgi gösterdiği bir diğer programdır.

Bugünkü yazımızda Kanada da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Neden Kanada’da dil eğitimi sorusuna cevap arıyor olacağız.

Ekonomik Nedenlerden dolayı öğrenciler Kanada’da dil eğitimi almayı tercih edebilirler. Kanada’da dil okulları ve yaşam masraflarınız için Kanada Doları üzerinden harcamalarınız olacak. Kanada Dolarının Amerikan Dolarına, Avroya ve İngiliz Sterlinine göre daha uygun kurda olması dil okuluna gidecek öğrenciler için Kanada’yı tercih etmelerinde baş faktör olmaktadır.

Kaliteli Eğitim Fırsatı öğrencilerin Kanada dil okullarını tercih etmelerinde önemli rol oynayan bir diğer etkendir. Kanada Dil Okulları, eğitim kaliteleri ve öğrencilere sunulan okul imkanları ve okulların standartları uluslararası kurumlar ve yerel kurullar tarafından denetlenmektedir. Kanada eğitim kalitesi olarak dünyanın en iyi eğitim kalitesine sahip ülkelerin başında gelmektedir bu durumda Kanada’da ki dil okullarının birçok ülkede ki dil okullarına göre daha avantajlı olmasına sebebiyet vermektedir.

Kanada Kültürü öğrencilerin dil okullarını tercih ederlerken önemli bir etken olarak değerlendirdikleri farklı bir konudur. Kanada Kültürü uluslararası bir topluluğun oluşturduğu kültür olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durumdan dolayı Kanada Kültürü birçok kültür ve topluma göre daha zengindir.

Hoşgörü Kanada toplumunun en karakteristik özelliklerindendir. Kanada toplumunu oluşturan insanlar dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen kişilerdir. Bu durum insanların farklılıklarının normal olarak karşılandığı, dili, dini, ırkı ne olursa olsun aynı saygı ve sevgiyi gördükleri bir sosyal düzen oluşturmaktadır. Kanada’da dil okuluna gidecek öğrenciler bulundukları sosyal ortamlarda yabancılık çekmeyerek rahat bir şekilde sosyalleşebilecekleri ve bundan dolayı da İngilizcelerini geliştirme imkanları daha yüksek olacağı için Kanada dil okullarını tercih etmektedirler.

Eğitim Sertifikası Kanada’da dil eğitimini tamamlayan öğrenciler Kanada ve dünyada birçok eğitim kurumunda geçerliliği olan dil sertifikası sahibi olmaya hak kazanırlar. Bu sertifika profesyonel iş dünyasında da kullanılabilir. Kanada’ da dil eğitimi alarak profesyonel veya akademik hayatınızda rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.

İngilizce Dil Aksanı yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için problem olarak karşımıza çıkabilmektedir. Kanada toplumu uluslararası bir topluluktan oluştuğundan dolayı Kanada’da genel olarak konuşulan İngilizce yalın, net ve anlaşılabilir durumdadır. Aynı zamanda insanların Amerikan veya İngiliz aksanı diyebileceğimiz aksanları keskin olarak Kanada toplumunda bulunmamaktadır. Bu durum Kanada’da dil okuluna gidecek öğrenciler için en büyük tercih sebeplerindendir.

En yaşanabilir ülkeler arasında ilk 5 te bulunan Kanada, Kanada’da dil eğitimi alacak öğrenciler için eşsiz bir deneyim sunabilmektedir. 

Kanada’da dil okulu ve Kanada’da diğer eğitim programları hakkındaki merak ettiğiniz her şey için yazılarımızı blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 


  İletişim Formu!