Work and Travel İşler
WORK AND TRAVEL PROGRAMINDA İŞ SEÇENEKLERİ

Work And Travel programına katılan öğrencilerin en merak ettiği konulardan birisi hangi iş pozisyonlarında çalışabileceğidir.

Work And Travel programındaki iş seçenekleri teknik bilgi gerektirmeyen, sezonluk iş pozisyonlarını içerir.

İngilizce seviyenize, yapmak istediğiniz işe, geçmiş tecrübelerinize göre aşağıdaki Work and Travel iş türleri ve pozisyonlarından herhangi birinde çalışabilirsiniz;

1-) Garsonluk/Server: Masa kurmak, sipariş almak, sipariş getirmek, içecek servisi yapmak ve her zaman güler yüzlü nazik olmak başlıca görevlerindendir.

2-) Kasiyerlik/Cashier: Restoran, market, fast food restoranları, mağaza gibi yerlerde kasada çalışarak, mal ve hizmetlerin satışı karşılığında nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeme işlemlerini gerçekleştiren karşılığında fiş ya da fatura veren kişidir.

3-) Housekeeping: Otel odalarını ve otelin resepsiyon, lobi gibi ortak alanlarını temizlemek, kullanılmış çarşaf, yastık kılıfı ve havluları temizleriyle değiştirmek, banyoda biten sabun, şampuan vb kontrol edip, yerine yenilerini koymak, odalardaki çöp kutularını boşaltmak, yatak yapmak, banyo ve tuvaleti temizlemek, odada bulunan ayna, raf, cam, cam kenarlarını temizlemek, toz almak, elektrik süpürgesiyle halıları temizlemek, tamir gerektiren durumları supervisor’a bildirmek, müşterilerin unuttuğu herhangi bir eşyayı bildirmek, gerekirse çamaşırhanede verilen görevleri yerine getirmek temel görevleridir.

4-) Cankurtaranlık/Lifeguard: Work And Travel da cankurtaran olarak çalışan öğrenciler genellikle eğlence ve su parklarında ve site havuzlarında görev almaktadır. Cankurtaranın başlıca görevi, müşterilerin güven içinde yüzdüklerinden emin olmaktır.

5-) Komilik/Busser: Garsona ve restorandaki diğer görevlilere yardım etmek, masaları temizlemek, kirli tabakları toplamak, garsonun içecek servisi yapmasına yardımcı olmak, masayı kurmaya yardımcı olmak gibi görevleri vardır.

6-) Aşçılık/Cook: Fast food restaurantlarında, oteller de veya cafeler de yemeklerin hazırlanması işidir. Amerikan mutfağını yakından öğrenmek için çok güzel bir fırsattır. Mutfakta ekip ile birlikte çalışıldığı için sosyal ilişkilerinizin de gelişmesi açısından oldukça keyifli bir iştir.

8-) Bulaşıkçılık/Diswasher : Servisten dönen yemek tabaklarını temizleyip , bulaşık makinesine yerleştirmek , sığmayan tencere ve tavaları yıkamakla sorumlu olunan iştir.

9-) Satış danışmanlığı/Sales Person: Bu görevde çalışanlar genelde mağazalarda görev alırlar. Mağazalarda genelde hediyelik eşya veya kıyafet türü ürünlerin satışı yapılır.

10-) Maintenance/Bakım: Oteldeki çeşitli aksaklıkların bakım ve tamirini yapan çalışandır.


 


  İletişim Formu!