Yurtdışında Ucuz Dil Okulu
Yurtdışında dil eğitimi almayı planlayan öğrencilerin yaptıkları araştırmalarda ilk sordukları soru ücrettir.  Ama aslında yurtdışında ucuz okul kavramı kişiden kişiye ve beklentilere göre değişiklik gösterir. Burada belirlenmesi gereken alınacak eğitim ve bu eğitimin getirisidir. Yurtdışı dil eğitimde en önemli nokta alınacak eğitimin kalitesidir.  Burada değerlendirilmesi gereken minimum maliyet maksimum fayda mantığında yaklaşarak, ‘en kaliteli eğitimi en uygun fiyata nasıl alabilirim?’ olmalıdır.

Türkiye’den yurtdışı dil eğitimi için ve özellikle yurtdışında İngilizce dil eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında İngiltere geliyor.  İngiltere, İngilizce dil eğitiminin en önemli ülkesi ve hala Türkiye’den gidecek öğrencilerin en çok tercih ettiği ülke.  İngiliz para birimi olan Pound’un Türk Lirasına oranla yüksek olması son zamanlarda İngiltere’de dil eğitimini tercih eden öğrenciler için bir ön yargı oluşturmakta.

Oysa ki İngiltere gibi sosyal bir devlette herkese uygun seçenekler bulmak mümkün. İngiltere çok zengin dil okulu yelpazesine sahiptir.  Okulun bulunduğu bölge, program seçimi, konaklama tipi vb seçenekler doğru bir şekilde organize edilirse İngiltere’de çok ucuza ve uygun bir dil okulu bulmak mümkündür.

Avrupa’da bulunan ve dil eğitimi için İngiltere’den sonra akla ilk gelen diğer bir ülkede İrlanda’dır.  İrlanda’da  kaliteli bir İngilizce dil eğitimini oldukça ucuza bulmak mümkündür.  İrlanda’da  Work and Study  programı da olduğundan, 6 aylık kayıtlarda çalışma iznine sahip olan öğrenciler dil eğitimi alırken çalışabilir ve konaklama ve cep harçlığı harcamalarının bir kısmını karşılayabilirler.

İngilizce dil eğitiminde Türkiye için uygun ülke ise Malta’dır.  Malta,  hem mesafe olarak Türkiye’ye çok yakın olması, hem de Work and Study programı olması açısından avantajlıdır. Malta’da okul + konaklama fiyatları bütün bir paket olarak sunulduğundan, özellikle yaz dönemindeki yüksek sezona girmeyen sürelerde çok ekonomik bir şekilde İngilizce dil eğitimi almak mümkündür.  Ayrıca  Malta’da Work and Study programı olduğundan, dil eğitimi için giden öğrenciler  ilk 12 haftadan sonra çalışabiliyor.

Amerika ve Kanada gibi ülkelerde de özellikle uzun dönem dil okullarında oldukça avantajlı fiyatlarla okul bulmak mümkündür. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yurtdışında ucuz, uygun fiyatlı dil okulunu, kendi gereksinimleriniz doğrultusunda, sizin için avantajlı şekilde bulabilmek için doğru ve güvenilir bir araştırma yapmanız gerekir.

 


  İletişim Formu!