sliderslider
Üniversite / DELE Sınavı Nedir?

DELE Sınavı Nedir?

DELE Sınavı Nedir?

İSPANYOLCA EĞİTİM İÇİN;

DELE ( Diplomas de Español como Lengua Extranjera )

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır. Bu sınav aynı zamanda İspanya Turizm, Kültür ve Eğitim bakanlıkları tarafından tanınmıştır. Türkiye’de bu sınav Cervantes Enstitüsü tarafından yapılmakta olup sınav değerlendirilmesi ve hazırlanması Salamanca Üniversitesi tarafından yapılmaktadır. DELE sınavı 6 seviyeyi içermektedir. Bu seviyeler A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyeleridir. DELE sınavı konuşma, okuma, yazma ve dinleme olmak üzere 4 bölümden oluşur.

DELE sınavı seviyelere göre ayrılmakta olup katılımcıların almak istedikleri seviyeye göre girmeleri gereken bir sınavdır. Bu durumda sınavların süresinde değişikliğe neden olmaktadır. Örneğin A1 seviyesi DELE Sınavı 120 Dakika sürer B1 seviyesi DELE sınavı ise 200 Dakika sürmektedir.

Uluslararası Sınavlar

Diğer Sınavlar

IELTS Sınavı Nedir?

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL Sınavı Nedir?

1964 yılında ortaya çıkmış sınav önceleri Amerika Birleşik Devletlerin’ de üniversiteye giriş için kabul edilirken şimdilerde yaklaşık 9000 den fazla kurum TOEFL sınavını kabul etmektedir.

TESTDAF Sınavı Nedir?

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir.

DELF Sınavı Nedir?

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır.

DELE Sınavı Nedir?

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır.

CILS Sınavı Nedir?

CILS sınavı İtalya’daki Siena Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu İtalyanca dil seviyesi yeterlilik sınavıdır.

SAT Sınavı Nedir?

Amerikan üniversitelerine giriş için bir sınav şartı aranmazken bu sınavdan alacağınız puan, Amerika’nın en prestijli üniversite ve eğitim kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır.

GMAT Sınavı Nedir?

GMAT Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olmak ile birlikte yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyenlerin okul kabul oranlarını artırmalarına yönelik bir sınav çeşididir.

SSAT Sınavı Nedir?

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU