Uluslararası Sınavlar

DELF Sınavı Nedir?

DELF

FRANSIZCA EĞİTİM İÇİN;

DELF (Diplôme d’études en langue française ) / DALF

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır. Bu sınav türleri seviyeye göre 6 bağımsız sınavı kapsamaktadır. Bundan dolayı katılımcılar seviyesini seçtiği sınava girmektedir. DELF sınavı yeni başlayan ya da orta seviyelere sahip kişilere yöneliktir DALF sınavı ise profesyonellere ya da akademik eğitim almak isteyen kişilere yöneliktir.

DELF Sınav Formatı; okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur. Konuşma modülü ayrı olmak ile birlikte okuma, yazma ve dinleme bölümleri bir arada yapılmaktadır.

DALF Sınav Formatı; okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur. Konuşma modülü ayrı olmak ile birlikte okuma, yazma ve dinleme bölümleri bir arada yapılmaktadır.

Uluslararası Sınavlar

Diğer Sınavlar

IELTS

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL

1964 yılında ortaya çıkmış sınav önceleri Amerika Birleşik Devletlerin’ de üniversiteye giriş için kabul edilirken şimdilerde yaklaşık 9000 den fazla kurum TOEFL sınavını kabul etmektedir.

TESTDAF

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir.

DELF

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır.

DELE

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır.

CILS

CILS sınavı İtalya’daki Siena Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu İtalyanca dil seviyesi yeterlilik sınavıdır.

SAT

Amerikan üniversitelerine giriş için bir sınav şartı aranmazken bu sınavdan alacağınız puan, Amerika’nın en prestijli üniversite ve eğitim kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır.

GMAT

GMAT Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olmak ile birlikte yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyenlerin okul kabul oranlarını artırmalarına yönelik bir sınav çeşididir.

SSAT

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.

advice study abroad whatsapp