sliderslider
Üniversite / IELTS Sınavı Nedir?

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS ( International English Language Testing System )  Sınavı ;

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. IELTS sınavı dünya çapında belirli bir standart çerçevesinde uygulanmaktadır. IELTS akademik ve IELTS genel olmak üzere iki tür IELTS sınavı bulunmaktadır. IELTS sınavı içerisinde Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma modülleri bulunmaktadır. Dinleme ve Konuşma modülleri girmiş olacağınız IELTS türüne göre değişmemek ile birlikte yazma ve okuma modülleri IELTS sınav türüne göre değişiklik göstermektedir. IELTS sınavında konuşma okuma, dinleme ve yazma modülleri yanı gün yapılırken konuşma modülü bir hafta önce ya da sonra yapılmaktadır.

IELTS Dinleme modülü 4 bölümden oluşur ve 40 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır. Her bölümde 10 sorudan toplam 40 soruluk bir modülden oluşur ve her bir soru bir puandır.

IELTS Okuma modülü üç bölümden oluşmaktadır. Okuma bölümü için sınava gireceklere tanınacak süre 60 dakikadır. Toplam soru sayısı 40 olmakla birlikte her bir soru bir puandır. Akademik sınav türünde metinler daha akademik olmak ile birlikte Genel türünde ise daha günlük konuşmaları kapsamaktadır.

IELTS Yazma modülü ise iki bölümden oluşur. İlk bölümde bir tablo verilerek kendi kelimeleriniz kullanılarak buradaki tabloyu tanımlamanız istenecektir. İkinci bölümde ise bir konu hakkında kompozisyon yazmanız istenecektir.

IELTS Konuşma modülünde ise sertifikalı bir IELTS uzmanı ile konuşacaksınız. Konuşma modülü 10 ile 15 dakika arasında sürmekte olup toplamda 3 bölümden oluşur. İlk modülde sizlerden kendinizi tanıtmanız vb istenmektedir. İkinci bölümde sizlere bir konu verilerek konu hakkında düşünmenizi ve akabinde konuyla alakalı yorum yapmanız istenir. Son bölümde ise ikinci bölümden verilen konu hakkında IELTS uzmanı sizlere soru soracak ve bunların cevaplanmasını isteyecektir.

IELTS sınav merkezleri British Council ve IDP Education olmaktadır. IDP ve British Council IELTS sınavlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da yapmaktadır.

IELTS sınavından yeterli skoru alamayacağınızı düşünüyorsanız web sitemizde İngilizce eğitim veren dil okulları bölümlerini inceleyebilir ve yurtdışında dil eğitimi alarak sınava daha rahat hazırlanabilirsiniz.

Uluslararası Sınavlar

Diğer Sınavlar

IELTS Sınavı Nedir?

Bu sınav 1989 yılından itibaren kullanılmaya başlanmış olup dünya üzerinde 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL Sınavı Nedir?

1964 yılında ortaya çıkmış sınav önceleri Amerika Birleşik Devletlerin’ de üniversiteye giriş için kabul edilirken şimdilerde yaklaşık 9000 den fazla kurum TOEFL sınavını kabul etmektedir.

TESTDAF Sınavı Nedir?

TESTDAF sınavı yaklaşık olarak 80 ülkede 300 den fazla sınav merkezi ile operasyon edilmekte olup merkezi bir sınav sistemidir.

DELF Sınavı Nedir?

DELF ve DALF Fransa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen resmi Fransızca dil diplomasıdır.

DELE Sınavı Nedir?

DELE sınavı İspanya’nın Salamanca Üniversitesi tarafından sunulan bir İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır.

CILS Sınavı Nedir?

CILS sınavı İtalya’daki Siena Üniversitesi’nin hazırlamış olduğu İtalyanca dil seviyesi yeterlilik sınavıdır.

SAT Sınavı Nedir?

Amerikan üniversitelerine giriş için bir sınav şartı aranmazken bu sınavdan alacağınız puan, Amerika’nın en prestijli üniversite ve eğitim kurumlarına yerleşmenizi sağlayacaktır.

GMAT Sınavı Nedir?

GMAT Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olmak ile birlikte yurtdışında lisans ve yüksek lisans yapmak isteyenlerin okul kabul oranlarını artırmalarına yönelik bir sınav çeşididir.

SSAT Sınavı Nedir?

SSAT Sınavı dünyanın önde gelen liselerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU