Demi Pair - İrlanda

Bu program, bir çalışma programını İrlandalı bir aileyle yaşama deneyimi ile birleştirmek ve dil eğitimi boyunca aile evine yardımcı olmak isteyen kadın öğrenciler için tasarlanmıştır.

İngilizce dil eğitimi almak isteyip bütçesi sınırlı olan kadın öğrenciler bu program ile İrlanda dil okullarından birine 25 haftalık bir dil eğitimine kayıt olmanız ve Demi Pair programını seçmeniz halinde konaklamanızı ve üç öğün yemeğinizi ücretsiz hale getirebilirsiniz. Ekonomik yararlarının yanında İrlandalı bir ailenin yanında kalarak hem İrlanda kültürünü en yakından tanıma şansı  hem de İngilizce iletişim becerilerini geliştirmek, akıcılığı artırmak ve İrlanda aile yaşamını tecrübe etmek için mükemmel bir yol sunar.

Bu programı sunan okullar; özenle seçilmiş ve kişisel olarak ziyaret edilen ailelere yerleştirmeyi sağlarlar.

Demi Pair için gerekli olan şartlar;
- Yaş : Minimum 19
- Cinsiyet : Kadın
- İngilizce Seviyesi : Minimum Intermediate (B1)
- Minimum 25 Hafta bir dil eğitimine kayıt olmak

İrlandalı Ailenin Sorumlulukları
İrlandalı aile öğrenciye tam pansiyon (üç öğün yemek) konaklama imkanı sunmak durumundadır.
Aile, öğrenciyi evin bir parçası olarak görmelidir.
Aile, öğrenciyi seçerken eğitim alacağınız okul ile süreci yönetmektedir.
Programa Katılan Öğrencinin Sorumlulukları
Haftada 20 saate kadar hafif ev işleri ve çocuk bakıcılığı yapmakla yükümlüdür. Saatler öğrenci ile aile arasında kararlaştırılabilir.
Tüm öğrenciler farklı bir kültür içinde yaşamanın ve adapte olmanın biraz zaman aldığını bilmelidir.

Daha detaylı bilgi almak ve Demi Pair programına katılmak için tıklayınız.

Work and Study

Ülkeler

Work and Study İrlanda

İrlanda, 2010’da Lonely Planet tarafından dünyadaki en dost canlısı ülke seçilmiştir. Türkiye’ye yaklaşık 4 saatlik uçuş mesafesindedir ve uçak biletleri Amerika, Kanada gibi uzak ülkelere göre çok daha ucuzdur.

Work and Study Malta

Malta hükûmeti, işçi açığını kapatmak amacıyla 2018 yılında yasada değişiklik yaparak Avrupa Birliği dışından gelecek yabancı öğrencilere de çalışma hakkı vermiştir.

Work and Study Avustralya

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Work and Study Avustralya programını tercih etmesindeki en büyük neden ülkenin resmî dilinin İngilizce olmasıdır.

Work and Study Dubai

Dubai halkının neredeyse tamamı ingilizce bilmektedir. Ayrıca Dubai’de en az 12 haftalık İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere çalışma fırsatı da verilmektedir.

Demi Pair - İrlanda

İrlandalı bir aileyle yaşama deneyimi ile birleştirmek ve dil eğitimi boyunca aile evine yardımcı olmak isteyen kadın öğrenciler için tasarlanan bir programdır.

Work and Study Nedir?

advice study abroad whatsapp