Work and Travel Vergi İadesi
Öncelikle olarak Work and Tavel vergi iadesi ile tax free kesinlikle karıştırılmaması gereken bir konudur. Tax Free genel itibari ile Avrupa kıtasında geçerli olan bir sistemdir ve insanların almış oldukları eşyalar vb üzerinden ödemiş oldukları KDVleri geri almasını sağlamaktadır. Bu sistem Amerikan Birleşik Devletleri'nde işlememektedir.

Work and Travel programına katılan öğrencilerimiz program süreleri boyunca Amerika Birleşik Devletleri tarafından Amerikan vatandaşlarına tanınan hemen hemen tüm haklara sahip olmaktadırlar. Bu durumda Work and Travel katılımcılarının maaşlarından belirli miktarlarda vergiler kesilmesine sebep olmaktadır. Bu vergi oranları öğrencilerin bulunmuş oldukları eyalet, çalıştıkları işveren, toplam çalıştıkları saat ve saatlik ücretlerine göre değişiklik göstermektedir.

Work and Travel katılımcıları maaşlarından kesilecek 4 farklı çeşit vergi ile karşılaşmaktadırlar. Bunlar; State, Federal, Social Security ve Contributions ACT olmaktadır. Work and Travel katılımcıları bu vergilerden yalnızca Federal ve State vergilerini ödemek ile yükümlüdürler.
Work and Travel programı katılımcıları ülkelerine döndükten sonra Amerikan hükümeti tarafından verilen haklardan muaf duruma düşerler. Bu durumda da öğrencilerimiz Amerikan hükümetine ödedikleri vergilerini geri alabilmelerine imkan doğurur.

Son çıkan yasaya göre Work and Travel katılımcılarının ödemiş oldukları Federal vergi toplam kazançlarının %10'u kadar ise öğrenciler bu vergi türünü geri alamamaktadırlar. %10 un üzerinde Federal vergisi kesilen Work and Travel katılımcıları Federal vergisini almaya hak kazanırlar ancak tüm Work and Travel katılımcıları State vergisini geri alabilirler.
Advice Study Abroad Work and Travel öğrencilerimize vergi iadesi sürecinde yanında bulunur. Gerekli başvurunun ve takibin yapılması adına öğrencilerimize hizmet sunar.

Vergi İadesine başvurabilmeniz için gerekli olan belgeler;
*DS 2019
*Pasaport
*Vize
*Social Security Card
*İş verenlerinizden temin edebileceğiniz w2 formu ya da Son Paycheck


Erken kayıt avantajlarımızdan faydalanmak için hemen iletişime geçiniz.

 


  İletişim Formu!