Work and Travel Vergi İadesi
Hayallerinizi Geciktirmeyin!

Work and Travel Vergi İadesi
Öncelikle olarak Work and Tavel vergi iadesi ile tax free kesinlikle karıştırılmaması gereken bir konudur. Tax Free genel itibari ile Avrupa Kıtası'nda geçerli olan bir sistemdir ve insanların almış oldukları eşyalar vb. üzerinden ödemiş oldukları KDV'leri geri almasını sağlamaktadır. Bu sistem Amerikan Birleşik Devletleri'nde işlememektedir.

Work and Travel programına katılan öğrencilerimiz program süreleri boyunca Amerika Birleşik Devletleri tarafından Amerikan vatandaşlarına tanınan hemen hemen tüm haklara sahip olmaktadırlar. Bu durumda Work and Travel katılımcılarının maaşlarından belirli miktarlarda vergiler kesilmesine sebep olmaktadır. Bu vergi oranları öğrencilerin bulunmuş oldukları eyalet, çalıştıkları işveren, toplam çalıştıkları saat ve saatlik ücretlerine göre değişiklik göstermektedir.

Work and Travel katılımcıları maaşlarından kesilecek 4 farklı çeşit vergi ile karşılaşmaktadırlar. Bunlar; State, Federal, Social Security ve Contributions ACT olmaktadır. Work and Travel katılımcıları bu vergilerden yalnızca Federal ve State vergilerini ödemek ile yükümlüdürler.
Work and Travel programı katılımcıları ülkelerine döndükten sonra Amerikan hükümeti tarafından verilen haklardan muaf duruma düşerler. Bu durumda da öğrencilerimiz Amerikan hükümetine ödedikleri vergilerini geri alabilmelerine imkan doğurur.

Son çıkan yasaya göre Work and Travel katılımcılarının ödemiş oldukları Federal vergi toplam kazançlarının %10'u kadar ise öğrenciler bu vergi türünü geri alamamaktadırlar. %10 un üzerinde Federal vergisi kesilen Work and Travel katılımcıları Federal vergisini almaya hak kazanırlar ancak tüm Work and Travel katılımcıları State vergisini geri alabilirler.
Advice Study Abroad Work and Travel öğrencilerimize vergi iadesi sürecinde yanında bulunur. Gerekli başvurunun ve takibin yapılması adına öğrencilerimize hizmet sunar.

Vergi İadesine başvurabilmeniz için gerekli olan belgeler;
*DS 2019
*Pasaport
*Vize
*Social Security Card
*İşverenlerinizden temin edebileceğiniz W2 formu ya da Son Paycheck


Erken kayıt avantajlarımızdan faydalanmak için hemen iletişime geçiniz.

Work and Travel Sıkça Sorulan Sorular!

Work and Travel programı yaz tatilinizi Amerika’da geçirme şansını yakalayabileceğiniz dünya çapındaki en popüler öğrenci programlarından biridir.
4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2. ve 3. ya da 4.sınıfında ya da yüksek lisans 1. sınıf öğrencisi, En az orta seviye İngilizce ve 18-28 yaş arası olmak.
Work and Travel ücreti 2100$ – 2500$ arası kayıt tarihine göre değişir, Sevis Harcı 35$, Vize Harcı 160$
1 ila 30 Eylül tarihleri arasında ilave bir seyahat süresiyle ABD'de 5 aya kadar kalınabilir.
Kontenjan sınırı, iş fuarına katılma, indirim, Vize alma gibi handikapları kolay geçmek ve ekonomik uçak bileti gibi avantajlar sunar.

 


  İletişim Formu!