Work and Travel Vizesi
Hayallerinizi Geciktirmeyin!

Work and Travel Vizesi

Work and Travel programına katılabilmek için her öğrencinin J1 türü denilen vizeye sahip olması gerekmektedir. Kısacası turist vizesi olan ya da farklı türde hali hazırda Amerika vizesi olan öğrencilerimiz için bile tekrardan bir vize süreci organize etmemiz gerekecektir.
Work and Travel vizesine girebilmeniz için öncelikle DS 2019 denilen çalışma izninizin acenteniz tarafından Türkiye'ye getirtilmiş olması gerekmektedir. Bu belgenin gelmesi tüm işe yerleştirme ve evraklar işlemlerinizin tamamlanması sonucu gerçekleşebilmektedir.
DS2019 belgesi gelen öğrencilerimiz için vize başvuru formu olan DS160 formu konusunda uzman Advice eğitim danışmanları tarafından doldurulmakta ve akabinde öğrencilerimiz vizeye hazırlanmaktadır.

VİZE HAZIRLIK AŞAMASI

  •  Gerekli Evrakların Toplanması
  • DS 2019 Belgesi ( Advice Study Abroad tarafından temin edilecektir)
  • 5*5 Boyutunda bitometrik fotoğraf
  • DS 160 Belgesi ( Advice Study Abroad dolduracaktır)
  • Job Offer Belgesi Türkçe adı ile İş Sözleşmesi ( Advice Study Abroad tarafından temin edilecektir)
  • Üniversitenizden alacağınız İngilizce öğrenci belgesi
  • Üniversiteden alacağınız kapalı mühürlü zarfa İngilizce transkript
  • Vize Randevunuz alınır.

(Work and Travel vizesi özel bir vize olduğundan dolayı şirketiniz tarafından grup randevuları kategorisinde randevu alınmaktadır. Advice Study Abroad uzman danışmanları tarafından vize mülakat ve randevu tarihiniz siz değerli öğrencilerimiz ile konuşarak kararlaştırılır ve randevunuz oluşturulur.)

  • Vize Oryantasyonu

( Work and Travel vizesi gereği konsolosluğa bizzat gitmeli ve vize görevlileri ile İngilizce mülakat yapmanız gerekmektedir. Advice Study Abroad danışmanları sizler ile vize randevunuzdan birkaç gün önce vize oryantasyonu gerçekleştirerek çıkabilecek sorulardan konsolosluğa nasıl gidebileceğinize dair tüm sorularınızı cevaplayarak, vize alma şansınızı yükseltmek adına her şeyi yaparlar.


Erken kayıt avantajlarımızdan faydalanmak için hemen iletişime geçiniz.

Work and Travel Sıkça Sorulan Sorular!

Work and Travel programı yaz tatilinizi Amerika’da geçirme şansını yakalayabileceğiniz dünya çapındaki en popüler öğrenci programlarından biridir.
4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2. ve 3. ya da 4.sınıfında ya da yüksek lisans 1. sınıf öğrencisi, En az orta seviye İngilizce ve 18-28 yaş arası olmak.
Work and Travel ücreti 2100$ – 2500$ arası kayıt tarihine göre değişir, Sevis Harcı 35$, Vize Harcı 160$
1 ila 30 Eylül tarihleri arasında ilave bir seyahat süresiyle ABD'de 5 aya kadar kalınabilir.
Kontenjan sınırı, iş fuarına katılma, indirim, Vize alma gibi handikapları kolay geçmek ve ekonomik uçak bileti gibi avantajlar sunar.

 


  İletişim Formu!