sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel Ne Değildir?

Work and Travel Ne Değildir? | Adviceyed
Work and Travel programı bazen katılımcılar tarafından yanlış değerlendirilebiliyor. Work and Travel programına katılmadan önce nasıl bir program olduğunu iyice bilmeniz gerekir.

Advice Yurtdışı Eğitim, Work and Travel ekibi olarak program hakkında sizde karar verici etkisi olacak bazı bilgileri dikkatinize sunarız;

- Beklentilerinizi çok yüksek tutmamanız gereken bir programdır.
- Program kapsamı dışında olan şeyleri beklemek büyük hüsranlar yaratabilir. 
- Programın sizden beklentilerini karşıladığınız sürece her halükarda unutulmaz bir deneyim yaşamış olacaksınız.

Work And Travel Amerika için oturma izni değildir!

Work and Travel programı katılımcılara Amerika'da bulunmak için maksimum 31 Ekim tarihine kadar izin vermektedir. Bu nedenle programa katılan öğrencilerin Amerika'da daha uzun süre kalmak gibi bir düşünceye varması tamamıyla yanlıştır. Ayrıca aldığınız vize bitiş tarihi ve DS belgeniz buna izin vermemektedir. Süreniz dolduğunda Amerika’dan ayrılıp ülkenize dönmeniz gerekir.

Work and Travel turistik gezi programı değildir!

Work and Travel ile ilgili karşılaşılan en büyük problemlerden biri ise, seyahat ve gezi programı sanılmasıdır. Katılımcılar Amerika'da seyahat imkanı bulsalar bile orada geçirecekleri zaman boyunca temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıp para kazanmak zorundadır. Work and Travel programı boyunca konaklama gibi ücretlerinizi de kendiniz karşılamak zorunda olduğunuz için çalışmak zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekir. Bu nedenle Work and Travel‘a katılacak öğrenciler programın sadece seyahat için yapılmadığını bilmelidirler. Ancak 3 aylık çalışma döneminiz bittiğinde ve çalışma saatleri dışında istediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Work and Travel dil okulu değildir!

Work and Travel programına katılan öğrencilerin önemli amaçlardan biri de yabancı dilini geliştirmektir.  Work and Travel ne kadar da yabancı dil konusunda size pratik ve geliştirme imkanı sağlasa da başlı başına bir dil okulu değildir. Katılımcılara dil becerilerinde bir çok avantaj sağlasa da, programın sizden beklentisi sadece yabancı dilinizi geliştirmek değildir. Dil okulundaki gibi derslere girip  geri kalan zamanınızda gezebileceğiniz anlamına gelmez. İş saatlerinizde titizlikle çalışıp işvereninizin koyduğu kurallara uymanız gerekir.

Work and Travel para kazanma programı değildir!

Work and Travel programının sağladığı diğer fırsatlardan biri de Amerika'da çalışma imkanı sunmasıdır. Program için size sağlanan iş kalıcı olmamakla birlikte standart bir ücret ödemesi vardır. Bu nedenle Amerika'ya sadece para kazanmak gibi bir düşünceyle giderseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.  Work and Travel programının asıl amacı öğrencinin profesyonelliğini ve yabancı dilini geliştirmesine imkan sunmaktır. Bu amaca uygun giderseniz unutulmaz bir yaz geçirirsiniz.


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU