sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel Yapacaklar için 5 Altın Tavsiye

Work and Travel Yapacaklar için 5 Altın Tavsiye

Work and Travel Yapacaklar için 5 Altın Tavsiye | Adviceyed
1. Erken kayıt olun!
Work and Travel programına olabildiğince erken kayıt olmak, kayıt sürecini daha rahat geçirmenize, program kapsamında çalışacağınız işinizi rahatça seçmenize olanak sağlar. Work and Travel için kontenjanın sınırlı olduğu unutulmamalıdır, kontenjanlar genelde Aralık-Ocak aylarında dolmaktadır. Bunun yanında erken kayıt dönemi avantajlarından faydalanarak indirimler yakalayabilirsiniz.

2. Work and Travel kapsamında çalışacağınız işyerinizden beklentilerinizi netleştirin!
İş hayatının yorucu olabildiğini unutmayın, ne tarz işleri yapabileceğinizi düşünüyorsanız o işlere yönelin. İş seçiminizde konum, saatlik ücret ve sosyal yaşamı tek başına bir kriter olarak almamanızı tavsiye ederiz. Programın büyük bir kısmı çalışarak geçireceğinizden programdan ne beklediğinizi belirleyin ve danışmanlardan yardım almaktan çekinmeyin. İş seçiminde kendinize şu soruları sorabilirsiniz;

  • ABD’de çok çalışmak ve para kazanmak mı istiyorum yoksa normal saatler alıp kendimle ve arkadaşlarımla daha çok vakit geçirmek mi istiyorum?
  • Mevcut İngilizcem ile hangi islerde zorlanırım?
  • Kalabalık bir ortamda çalışmayı mı seviyorum yoksa sakin bir ortamda az kişi ile mi çalışmak istiyorum?
  • Açık alanda mı çalışmak isterim yoksa kapalı alanda mı?
Work and Travel’daki iş pozisyonları her öğrencinin rahatlıkla yapabileceği işlerdir. Ancak yaptığınız işten memnuniyetiniz sizin Amerika’daki deneyiminizi çok etkileyecektir, bu nedenle kendiniz için en uygun işi seçmelisiniz.

3. Yanınızda az eşya ve büyük bir bavul götürün!
Valizinizde yapacağınız alışverişler ve götüreceğiniz hediyeler için mutlaka yer bırakın. Diğer yandan, uçuşlarınızda ekstra kilo satın almak zorunda kalabilirsiniz bundan dolayı uçak bileti alırken bagaj hakkına dikkat ediniz.

4. Amerika’da işinizi kolaylaştıracak bir çok eşyayı Türkiye’den götürebilirsiniz.
Ağrı kesiciler, grip ilaçları, varsa sürekli kullandığınız ilaçları Türkiye’den temin edin ve reçetelerini yanınızda götürün. Buna ek olarak baharat, hazır çorba gibi çok yer kaplamayan ama Amerika’da işinizi kolaylaştıracak gıdaları yanınızda götürebilirsiniz, zira Amerika’da alışkın olduğunuz tatları bulamayacaksınız.

5. Açık fikirli olun, Türkiye’deki alışkanlıklarınızı Türkiye’de bırakın.
Work and Travel programı bir kültürel değişim programıdır. Bu programın amacı sizin sadece işçi olarak Amerika’da yaşamanız değildir, farklı kültürlerle bir arada olmayı, empati kurmayı ve kişisel gelişiminizi desteklemeyi unutmayın. Amerika’da yaşayan insanlar sizin olduğunuzdan çok farklı bir yaşam düzenine ve insan ilişkilerine sahiptir, bu nedenle size yanlış veya absürt gelebilecek şeyler mutlaka olacaktır. Tabularınızı yıkarak uyum sağlamaya çalışın, sonunda mutlu olacaksınız.


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU