sliderslider
  Work and Travel / Work and Travel’da İkinci, Üçüncü İşte Nasıl Çalışırım?

Work and Travel’da İkinci, Üçüncü İşte Nasıl Çalışırım?

Work and Travel’da İkinci, Üçüncü İşte Nasıl Çalışırım? | Adviceyed
Work and Travel ile Amerika’ya giden öğrenciler program gereği Amerika’da geçirdikleri zamanın çoğunda çalışmaktadır. Work and Travel öğrencileri haftada ortalama 40 saat çalışmaktadır. Haftada ortalama 40 saat çalışarak programda kendinize bol bol zaman ayırarak yaşayabilirsiniz. Bazı öğrenciler ise Work and Travel’da ek gelir elde etmek için ikinci veya üçüncü bir işte aynı anda çalışabilirler.

Amerika’da ikinci, üçüncü işler genelde haftada 10-20 saat kadar mesaisi olan işlerdir. Bu nedenle aynı anda iki, üç işte çalışmak sanıldığı kadar zor değildir. 

Ek iş olarak Amerika’da hangi işleri yapabilirim?
Ek iş olarak inşaat veya mesleki beceri gerektiren işleri yapamazsınız. Seçeceğiniz iş pozisyonları yine Work and Travel programına uygun kolay işler olmalıdır. Restorantlarda garson, mutfak elemanı, bulaşıkçı;  otellerde housekeeper, breakfast attendant, housemen olarak bir çok iş yapabilirsiniz.

Amerika’da ikinci iş yeri bulmak;
Yaşadığınız yerdeki otellere, restorantlara, fast-food zincirlerine, marketlere ve dükkanlara gidip yüz yüze iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu tarz işletmeler genellikle iş başvurularını yıl boyu açık tuttuğundan buralara gidip sadece bir form doldurarak iş başvurusu yapmış olursunuz. Bu yöntem ek iş bulmak için en etkili ve hızlı yoldur. Başvuru sırasında yanınızda SSN numaranızın olması yeterlidir. 

Bir diğer iş bulma seçeneği ise Indeed, glassdoor gibi iş bulma sitelerine kayıt olup özgeçmişiniz ile online olarak iş başvurularında bulunabilirsiniz. 
Eğer Work and Travel’da aynı anda birkaç işte çalışmak istiyorsanız, danışmanlarınız ile beraber gideceğiniz eyaleti seçerken iş imkanı fazla olan bölgelere yönelebilirsiniz.


 DEVAMINI OKU

Öğrenci Ziyaretlerimiz ve Work and Travel'da Hangi İş Size Göre.


Work and Travel Hakkında Merak Edilen Her Şey!

 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU