Erasmus Stajı
Erasmus Stajı, AB üye ve AB aday ülkeleri ve destek ülkeleri arasında gerçekleşen programların bütününe verilen isim olmaktadır. Erasmus+ programları kapsamında en çok bilinen başlıca programlar öğrenim hareketliliği, staj hareketliliği ve Jean Monet programıdır. Bu programlar, ülkeler ve kültürler arasında ki iş birliğini desteklemek amaçlı ortaya çıkmıştır.
Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında yüzlerce öğrenci her yıl avrupanın çeşitli ülkelerine giderek bu program kapsamında eğitimlerine devam etmekte İngilizcelerini ve kendilerini geliştirmektedir. Bunun yanında Erasmus staj hareketliliği ülkemiz öğrencileri tarafından pek bilinmemektedir. Bunun nedeni Erasmus Staj programında staj yapılacak işyeri, kurum veya işletmenin öğrenciler tarafından bulunamaması veya gerekli resmi evrak, yazışma ve vize işlerini yürütememesinden kaynaklanmaktadır.

Advice Study Abroad olarak bizler öğrencilerimize bu konuda destek olmak amaçlı öğrencilerimizin hem İngilizcelerine hemde mesleki bilgi birikimini geliştirmelerine yardımcı olmak adına Avrupalı iş ortaklarımız ile Erasmus+ Staj Yeri bulma hizmetini siz değerli öğrencilerimize sunmaktayız.

 

  İletişim Formu!