Yurtdışında Üniversite Okumak - Lazarski Üniversitesi

   Polonya Üniversite Eğitimi   Polonya - Üniversiteler

Lazarski Üniversitesi

Polonya’da Komünizmin çökmesi ile kurulan ilk özel üniversitelerden biri olan Lazarski Üniversitesi Polonya’nın başkenti Varşova’da 1993 yılında kurulmuştur. Lazarski Üniversitesi’nin ismi üniversitenin kurucusu olan Richard Fabian Lazarski’ den almaktadır.

Üniversite kurulduğu günden bu yana, işletme, uluslararası ilişkiler, ekonomi bölümlerinde oldukça başarılı bir grafik sergilemektedir. Bunun yanında üniversite uluslararası odaklı, eğitim disiplinlerinin gerçek yaşam uyarnalanabilir olmasından dolayı üniversite bünyesinde onlarca ülkeden farklı yabancı öğrenci bulundurmaktadır. Bu durumda üniversitenin çok kültürlü olması ve her geçen yıl daha fazla uluslararası öğrencinin eğitim için Lazarski Üniversitesini tercih etmesine neden olmaktadır.

Lazarski Üniversitesi eğitim dilleri Lehçe ve İngilizcedir. Lazarski Üniversitesi’nin İngilizce bölümlerinden eğitim alan öğrenciler üniversitenin yapmış olduğu uluslararası anlaşma gereği İngiltere’de bulunan Conventry Üniversite’sinin diplomasına da sahip olurlar. Böylece Lazarski Üniversitesi’nin İngilizce bölümlerinde okuyan öğrencilerin %80 ini uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır.
Varşova’da merkezi konumda bulunan üniversite kampüsü çok modern düzeyde olmasıyla birlikte öğrencilere sosyal açıdan birçok fırsat sunmaktadır. Aynı zamanda üniversite öğrencilerin tam kapasite eğitim alabilmesi için gerekli olan tüm imkanları bünyesinde barındırmaktadır.

Lazarski üniversitesi kurulduğu yıldan bugüne yaklaşık 30 bin öğrenciyi mezun etmiş ve şuanda ortalama 10 bin öğrenci hali hazırda her yıl üniversitede eğitim almaktadır. Lazarski Üniversitesi ülkemizde YÖK tarafından tanınan bir okul olmak ile birlikte ülkemizde ve dünyada pek çok üniversite ile Erasmus değişim hareketliliği de dahil birçok uluslararası anlaşması bulunmaktadır.

Lazarski Üniversitesi’ne başvuru yapmayı düşünen adaylar için; Üniversite öğrencilerin akademik becerileri ve not ortalamalarını dikkate alarak değerlendirir. Öğrenci yeterli görüldüğü takdirde başvuracağı bölümün İngilizce ya da Lehçe olması ile alakalı olarak seçeceği eğitim dilinin üniversite tarafından yapılan dil yeterlilik sınavına girmek zorundadır. Bu sınavda başarılı olamayan öğrenciler okulun dil hazırlık programına alınır.


Lazarski Üniversitesi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları(Çift Diploma)     6 Sömestr 3800 Euro
İngilizce Uluslararası İlişkiler     6 Sömestr 2700 Euro
İngilizce Business Economics ( Çift Diploma)     6 Sömestr 3800 Euro
İngilizce Ekonomi     6 Sömestr 3000 Euro
İngilizce Managment ( Logistic)     6 Sömestr 3200 Euro

Yüksek Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Ekonomi     4 Sömestr 3000 Euro
İngilizce Uluslararası İlişkiler     4 Sömestr 3000 Euro
İngilizce International Business Economics ( Çift Diploma)     4 Sömestr 3800 Euro
İngilizce International Relations ( Çift Diploma)     4 Sömestr 3800 Euro

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!