Yurtdışında Üniversite Okumak - Lodz Film Okulu

   Polonya Üniversite Eğitimi   Polonya - Üniversiteler

Lodz Film Okulu

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kendilerini Lodz'da bulan sanatçılar ve sanat teorisyenleri, Polonya'daki profesyonel sanat sinemasının, film yapımcılarının eğitileceği bir yere ihtiyaç duyduğuna karar vererek Lodz Film Okulunu 1948 yılında kurdular.

Dünyanın en eski film okullarından biri olan Lodz'daki Film Okulu, öğretim programındaki pratik çalışmalara özel önem vermektedir. Okul öğrencilere film sanatı, televizyon, fotoğrafçılık ve oyunculuk konularında eğitim vermektedir. Okul, öğrencileri eğitim hayatlarının sonrasında yönetmen, fotoğraf yönetmeni, animatör, fotoğrafçı, senaryo yazarı, editör, yapım müdürü ve oyuncu olarak çalışmaya hazırlamaktadır. Okul bünyesinde ki çalışmalar, kapsamlı bir sanatsal gelişime katkıda bulunan tarih, kültür ve sanat teorisi eşliğinde pratik atölye derslerini içermektedir.

Lodz Film Okulu bünyesinde kurmuş olduğu Film Prodüksiyon Birimi ile yılda 300'e yakın film projesine ulaşan öğrenci filmlerinin yapımına ilişkin öğrenciler ve sanat danışmanlarıyla işbirliği yapmaktadır. Film Prodüksiyon Biriminin yanı sıra Lodz Film Okulu öğrencileri koordine etmesi ve teknik servisler konusunda destek olabilmesi adına Multimedya yardım Departmanı kurmuştur. Okul bünyesinde öğrencilerin kullanması için çeşitli stüdyolar, atölyeler yapılmıştır.


Lodz Film Okulu Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Senaryo Yazarlığı     6 Sömestr

Lisans+ Yüksek Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Film ve Tv Yönetimi     10 Sömestr 12000 Euro
İngilizce Oyunculuk     9 Sömestr 7700 Euro
İngilizce Animasyon film ve Film Özel Efektleri     10 Sömestr 7150 Euro
İngilizce Fotoğrafçılık     10 Sömestr 6200 Euro

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!