Yurtdışında Üniversite Okumak - Odessa Milli Hukuk Akademisi

   Ukrayna Üniversite Eğitimi   Ukrayna - Üniversiteler

Odessa Milli Hukuk Akademisi

ODESSA MİLLİ HUKUK AKADEMİSİ


1997 yılında kurulan üniversite geleneğin bir sembolü, bugünün standardı ve geleceğe yönelik bir beklenti mottosuyla eğitim hayatına devam etmektedir. Asırlardır süren eğitim ve kültür geleneklerinin yanı sıra çağdaş bilimsel ve eğitsel icatlarla dolu gerçek bir bilim yuvası haline gelmiştir.

Kuruluşundan bu yana, Ukrayna'nın güneyindeOdessa'da bir bilim, eğitim ve kültürün önde gelen merkezi haline okulunmisyonu, Ukrayna'da bilimsel ve araştırma, eğitim ve teknik fırsatların yaratılması, Avrupa Yüksek Öğretimi standartlarına uygun olmasıdır.

Şu anda 15 binden fazla öğrencisi uzmanlık üzerine çalışmaktadır: 'Hukuk', 'Siyaset Bilimi', 'Fikri Mülkiyet', 'Konsolide Bilgi', 'Devlet Hizmeti'.

Okul bünyesinde; spor salonları, kütüphane, konferans salonları, bir kitap müzesi ve silah müzesi, bilgisayar merkezi bulunduran 38 binadan oluşan bir komplekstir. Üniversitenin ayrıca Kiev, Ivano-Frankovs, Mykolayiv, KryvoyRog, Nykopol, Cherkassy, Chernovzy, Tiraspol, Sophia şubeleri bulunmaktadır.

350'den fazla Profesör ve öğretim görevlisi görev almaktadır. Ayrıca okul  Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir.

Ulusal Üniversite 'Odesa Hukuk Akademisi' nin faaliyetinin ana yönlerinden biri uluslararası işbirliğidir. Üniversitenin uluslararası faaliyetleri, Ukrayna eğitiminin kalitesinin ve yurtdışındaki otoritesinin yükseltilmesi üzerine gönderilmektedir.

Avrupa Kamu Hukuku Derneği. son yıllarda, Avrupa ve ABD'nin önde gelen üniversiteleri, etkili uluslararası hükümet ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği konusunda 50'den fazla uzun vadeli anlaşma imzalanmıştır. Okul Avrupa Birliği ve BM'nin bilimsel ve araştırma, teknik ve insani projelerinin gerçekleştirilmesinde defalarca yer almıştır. Üniversitede sadece Ukrayna'da değil, tüm Avrupa'da da hukuk biliminin ve uygulamasının gelişmesine etki eden konferanslar ve sempozyumlar düzenlenmektedir. Üniversite'de her yıl yabancı bilim adamları ve avukatlar, İngilizce olarak ders vermektedir. Şu anda dünyanın 26 ülkesinden 350 yabancı öğrenci okulda eğitim hayatına devam etmektedir.

Eğitim dili  Ukraynaca, Rusça ve İngilizce'dir.


Odessa Milli Hukuk Akademisi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
Rusça Hukuk     8 2500 Dolar
Rusça Uluslararası Hukuk     8 2500 Dolar
Rusça Sosyoloji     8 2100 Dolar
Rusça Gazetecilik     8 2100 Dolar
Rusça Siyasal Bilimler     8 2100 Dolar

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!