Yurtdışında Üniversite Okumak - Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

   Ukrayna Üniversite Eğitimi   Ukrayna - Üniversiteler

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

OdessaUlusal Denizcilik ÜniversitesiOdessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi, 1930 yılında Su Taşımacılığı ve Mühendisliği Enstitüsü adıyla kuruldu ve sonrasında 1944 yılında kendi adını almıştır. Karadeniz'in en önemli limanlarından birisinde bulunan üniversite, uluslararası platformda önemli bir yere sahiptir. Üniversite, göstermiş olduğu başarılardan dolayı 2002 tarihinde Ukrayna Başbakanı tarafında ödüle layık görülerek, eğitim kalitesini kanıtlamıştır. 421 öğretim üyesi ve 55 profesörüyle eğitim veren üniversite Ukrayna'nın en saygın ve en çok tercih edilen denizcilik üniversitesidir.

Geleceğin denizcilerini en iyi şekilde yetiştiren Akademi tüm dünya ve Ukrayna donanmalarına 40.000 üzerinde personel yetiştirmiştir. Öğrenciler akademiden mezun olabilmeleri için 4 yıllık eğitim ve 12 aylık staj görevlerini tamamlamaları gerekmektedir. Okulda eğitim dili olarak Rusça kullanılmaktadır.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi IMO standartlarında eğitim vermek ile birlikte okul diploması tüm dünyada geçerli olmaktadır. Okul diploması tüm deniz seyrüseferi için gerekli olacak tüm akreditasyonlara sahiptir. Okulun bu özelliklerinin yanında Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Uluslararası Üniversiteler Denizcilik birliğinin etkili bir üyesidir. Akademi aynı zamanda ISO 9001-200 standartlarına sahiptir.

Okulun bu özelliklerinden dolayı Türkiye'de tanınırlığı konusunda bir sıkıntı bulunmamaktadır. Ülkemizde bu konuda yetkili olan YÖK Odessa Ulusal Denizcilik Akademisini tanımaktadır.
Eğitim süreleri: lisans derecesi için - 4 yıl, yüksek lisans - 1,5 yıl. Toplam çalışma süresi 5,5 yıldır. Yüksek lisans derecesi almak için lisans derecesini almış olan ve final sınavlarını geçen lisansüstü öğrencileri Yüksek Lisans derecesi almak için gerekli İngilizce sınavı ile birlikte kabul edilebilir. Diğer yüksek öğretim kurumlarından mezunlar, yüksek lisans derecesini elde etmek için çalışmalarını sürdürmek için ana ve İngilizce giriş sınavlarını geçmelidir.

 

Odessa Milli Denizcilik Üniversitesi  uluslararası tanınırlığı olan bir üniversitedir. Üniversite kadrosunun yüzde yetmişten fazlasını doktor veya profesörler oluşturmaktadır.


Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
Rusça Kaptanlık     8 2000 Dolar
Rusça Gemi Mühendisliği     8 2000 Dolar
Rusça Gemi İnşaat Mühendisliği     8 2000 Dolar
Rusça Deniz Hukuku     8 2000 Dolar

Yüksek Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
Rusça Gemi Kaptanlığı     4 2000 Dolar
Rusça Gemi Enerji Denetim İşletmeleri     4 2000 Dolar
Rusça Elektrik sistemleri ve Ulaştırma Kompleksleri     4 2000 Dolar
Rusça Navigasyon Teknolojisi     4 2000 Dolar
Rusça Radyo-Elektronik Yapıları, Sistemleri ve Sistem Kompleksleri     4 2000 Dolar
Rusça Deniz Hukuk Bilimi     4 1700 Dolar
Rusça İşletme ve İktisat     4 2000 Dolar

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!