Yurtdışında Üniversite Okumak - Szeged Üniversitesi

   Macaristan Üniversite Eğitimi   Macaristan - Üniversiteler

Szeged Üniversitesi

Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında bulunan Szeged Üniversitesi Macaristan’ın Szged şehrinde bulunan Macaristan’ın ve Dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Szged şehri Macaristan’ın doğusunda Romanya ve Sırbistan’a çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Szged Üniversitesi’nin kökenleri 1500 yıllara dayanmaktadır. Üniversite, Avusturya- Macaristan İmparatorluğu zamanlarında bugünkü sınırları Romanya’da kalan Kaloşvar şehrinde kurulmuştur.
Szeged Üniversitesi Macaristan’ın en büyük kütüphanesine ev sahipliği yapmak ile birlikte dünya sağlık örgütünün indeks listesinde yer almaktadır. Üniversite, direk olarak YÖK tarafından da tanınmaktadır.

Szeged Üniversitesi dünya sağlığına Askorbik asit olarak bilinen yapıyı ve C vitamini bulması ile çok büyük katkılar sağlayarak dünya üzerindeki eğitim kurumlarının arasında ki saygınlığını artırmıştır. 2003 yılında dünyanın en iyi 300 üniversitesi arasına giren Szeged Üniversitesi tüm dünyanca tanınan bir okul olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce programları ile dünyanın her yanında birçok öğrenciye ev sahipliği yapan okul uluslararası öğrencilerin her zaman birinci tercihlerinden olmuştur.


Szeged Üniversitesi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Tıp     12 Sömestr 17170 Dolar+ 200 Dolar Kayıt Ücreti
İngilizce Diş Hekimliği     10 Sömestr 17000 Dolar + 200 Dolar Kayıt Ücreti
İngilizce Eczacılık     10 Sömestr 11750 Dolar + 200 Dolar Kayıt Ücreti

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!