Yurtdışında Üniversite Okumak - Varşova Tıp Üniversitesi

   Polonya Üniversite Eğitimi   Polonya - Üniversiteler

Varşova Tıp Üniversitesi

Polonya’nın en eski ve en köklü üniversitelerinden biri olan Varşova Tıp Üniversitesi kendi alanında Polonya’nın en büyük üniversitesi olma özelliğini barındırmaktadır. Üniversitenin kuruluşu yaklaşık 200 yıl önceye 1809’lu yıllara dayanmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi Varşova Tıp Üniversitesi Polonya’nın başkenti olan Varşova’da öğrencilerine hizmet vermektedir.

Varşova Tıp Üniversitesi, 1993 yılında İngilizce bölümleri açması ile uluslararası öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Varşova Tıp Üniversitesi vermiş olduğu eğitim kalitesi ile dünyada çok fazla öğrencinin tercih ettiği okulların arasına girmiştir. Bu durum Varşova Tıp Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin uluslararası bir ortam da eğitim almalarını sağlamaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan akademisyen sayısı 1500 akademisyene yakındır ve her yıl eğitim alan öğrenci sayısı 9 bin öğrenci civarındadır.

Varşova Tıp Üniversitesi’nin hastanesi Polonya’nın en büyük ve en modern hastanesidir. Varşova Tıp Üniversitesi öğrencilerine bu hastanede uygulamalı eğitim ve zorunlu staj programları da sunmaktadır. Sağlık alanında uluslararası birçok üniversite ve kurum ile anlaşmaları bulunan üniversite sağlık alanında dünyada alınacak kararlarda söz sahibidir.


Varşova Tıp Üniversitesi Bölümleri, Yurtdışında Eğitim Dili ve Yıllık Ücretler


Lisans Bölümleri

Eğitim Dili Bölümler Kaç Sömestir Yıllık Ücret
İngilizce Tıp     12 Sömestr 11100 Euro
İngilizce Diş Hekimliği     10 Sömestr 15000 Euro
İngilizce Eczacılık     12 Sömestr 9500 Euro

Yurt Dışında Üniversite Okumak ile ilgili ayrıntılar için lütfen iletişim kurunuz!


  İletişim Formu!