Yurtdışında Dil Eğitimi Cork - İrlanda
İrlanda’nın en büyük şehri Dublin iken nüfusu ile 2. Büyük şehri ise Cork’tur. 1400 yıllık bir geçmişe sahip olan şehir nehir kenarında küçük bir sahil kasabası olarak varlığını sürdürmekte iken zamanla gelişerek Dublin’den sonraki en büyük kent olmuştur. Ekonominin güçlenmesiyle birçok imkana sahip olan şehir dil eğitimi bakımından elverişli koşullara sahip olmakta ve öğrencilerin tercih ettiği şehirlerden biri olmaktadır.

Cork’a Ulaşım
İrlanda’ya Türkiye’den günlük uçuş seferleri bulunmaktadır. Cork’a ise Türkiye’den direk uçuş bulunmamakla birlikte Dublin üzerinden aktarmayla ulaşmak mümkündür. Dublin’e ulaştıktan sonra otobüs ya da tren yolu ile şehre kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Cork’ta Ulaşım
Cork’ta şehir için ulaşım sakindir. Genellikle otobüs ve taksi kullanılmaktadır. Otobüsler şehrin her bölgesine ulaşmamasından dolayı bu bölgelere gidebilmek için taksi kullanılmalıdır. 

Cork’ta Yaşam Masrafları
Ekonomi ve turizmin gelişmesiyle Cork’ta yaşam standartları yükselmiştir. Konaklama açısından oldukça fazla seçenek bulunmakta, öğrenciler için aylık 500-700 euro arasında alternatifler bulunabilmektedir. Ulaşım yerlerine yakınlık ve merkezi konum göz önüne alınarak ekonomik konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İklim Şartları
Britanya adaları üzerinde yer alan İrlanda, denizin etkisiyle genel olarak yağışlı ve ılıman bir iklime sahiptir. Ülke genelinde yaz ayları yağışlı geçmekte iken, kış ayları ılık geçmektedir. Cork’ta da bu iklim görülmekte, diğer şehirlere kıyasla daha ılıman bir iklim görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Cork ekonomik bakımdan gelişmiş bir şehir olması nedeniyle sosyal yaşam bakımından da hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı vardır. Gece hayatı genellikle geç saatlere kadar devam etmektedir.

Gezilecek Yerler
İrlanda’nın Kuzey ve Güney bölgelerinde yer alan şehirlerinde, İngiliz kültürünü görebilmek mümkündür. Özellikle Kuzey bölgede yoğunlaşan İngiliz tarzı, Güney de yer alan Cork kentinde de belirgin bir şekilde görülmektedir. Gezilebilecek yerlerden bazıları Elizabeth Kalesi, Shandon Kilisesi ve yerel pazarlarıdır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Cork şehrindeki dil okulları;

  İletişim Formu!