Yurtdışında Dil Eğitimi Frankfurt - Almanya
Frankfurt, Almanya'nın Hessen bölgesinde bulunan en büyük kentidir ve Almanya'nın ticaret ve finans merkezi olarak kabul edilmektedir. Almanya’nın Berlin, Hamburg,Münih ve Köln şehirlerinden sonra beşinci büyük şehridir. Şehir, Avrupa Merkez Bankası, Deutsche Börse (borsa) ve sayısız Alman finansal hizmetler şirketinin bulunduğu modern görünümüyle tanınır. Ayrıca şehir en yoğun havaalanına ve birkaç hızlı tren hattına bağlı olması sebebiyle Almanya’nın en önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Bu özellikleri itibarı ile öğrenim için elverişli bir şehir olmakta ve dil öğrenimi görmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri bir şehir olmaktadır.

Frankfurt’a Ulaşım
Frankfurt’a Türkiye’den hava ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’de ki farklı noktalardan Frankfurt’a dikrekt veya aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Uçuş yaklaşık 3 saat 15 dakika sürmektedir.

Frankfurt’ta Ulaşım
Frankfurt oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan bir şehirdir. Ulaşım için yer altı (U-Bahn), tramvay (Straßenbahn) ve otobüs sistemleri kullanılmaktadır. Metro istasyonları, mavi arka planda U-Bahn yazılı beyaz bir tabelaya sahiptir. Banliyölere veya havaalanına gitmek için yeşil arka plan üzerine beyaz bir "S" olan S-Bahn kullanılmaktadır.

Frankfurt’ta Yaşam Masrafları
Frankfurt’ta para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. Frankfurt turistik bakımdan da gelişmiş bir şehir olduğu için alışveriş için mükemmel bir şehirdir, bu nedenle uygun fiyatlara alışveriş yapılabilmektedir. Alışveriş imkânlarının geneli şehir merkezindedir.

İklim Şartları
Frankfurt Almanya’nın diğer şehirlerine göre daha nemli bir iklime sahiptir. Yaz aylarında  genellikle güneşli ama ılık bir havaya sahiptir ama bazı günler yağmur görülmektedir. Sıcaklık en fazla 27 dereceyi bulmaktadır. Kışlar ise soğuk geçer ve sıcaklıklar çoğu zaman 0 derecenin altına düşmektedir.

Sosyal Yaşam
Büyük ve karmaşık bir yapıya sahip olan Frankfurt, renkli bir gece hayatına sahiptir. Şehirde eğlence, gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar devam eder. Nispeten küçük olmasına rağmen Frankfurt, canlı bir gece geçirmek için Almanya'nın önde gelen şehirlerinden biridir. Frankfurt gece hayatı, Almanya'nın dört bir yanından ve daha da ötesinde, tekno kulüplerden özel atmosferlerdeki jazz barlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Entelektüel bir şehir olan Frankfurt yıl içinde farklı zamanlarda düzenlenen festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilecek Yerler
Frankfurt’un gezilecek başlıca yerleri; Frankfurt Katedrali, Römerberg, Hauptwach, Frankfurt Alte,  Oper Binası, Palmengarten Frankfurt, Skyline, Goethe House Müzesi, Eiserner Steg Köprüsü, Städel, Alman Mimarlık Müzesi’dir.

Yurtdışında Dil Eğitimi Frankfurt şehrindeki dil okulları;

  İletişim Formu!