Yurtdışında Dil Eğitimi Bristol - İngiltere
Bristol çok geniş bir alana yayılmış bir şehir olmamakla beraber içerisinde pek çok şey barındıran ve nüfusunun büyük çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu bir şehirdir. Şehirde çok fazla öğrenci olması da dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için bir avantaj oluşturmaktadır. Bristol bunun dışında öğrenciler için pek çok avantaj barındırmaktadır. Şehir İngiltere’nin en güzel ve yaşanası şehirlerinden biridir. Kültür, eğlence, spor, eğitim ve daha pek çok şey adına beklentileri karşılayan bir şehirdir.

Bristol’a Ulaşım
Bristol’a Türkiye’den ulaşılabilecek en ideal ve hızlı yol havayoludur. Şehir Londra’ya karayoluyla yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla ulaşabileceğiniz bir konumdadır. 

Bristol’da Ulaşım
Bristol’da ulaşım toplu taşıma araçları haricinde bisiklet kullanılarak da yapılmaktadır. Şehir için İngiltere’nin bisiklet sürme merkezi diyebiliriz. Ana yolların hemen hemen hepsinde özel bisiklet sürme yolları ve bisikletinizi park edip kilitleyebileceğiniz yerler bulunabilmektedir. Bisiklet haricinde tren, otobüs ve taksi gibi seçenekler mevcuttur.

Bristol’da Yaşam Masrafları
Bristol’da İngiliz Sterlini kullanılmaktadır. Alışveriş yapılabilecek pek çok market, alışveriş merkezi bulunmaktadır. Dolar gibi diğer para birimlerinin çevrilmesi döviz bürolarında ve bankalarda yapılmaktadır. Ancak komisyon oranları yüksek olduğu için paranın ülkeye gitmeden önce Sterlin’e çevrilmesi yerinde olacaktır.

İklim Şartları
Bristol İngiltere’de güneşin en çok görüldüğü şehirlerden biri olması sebebiyle en sıcak şehirlerinden biridir. Yılın her mevsiminde yağış görülmektedir. Yaz aylarında da yağış görülmesine karşılık mevsim kuru ve sıcak geçmektedir.

Sosyal Yaşam
Bristol sosyal bakımdan oldukça gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Gidilebilecek bazı restoranları The River Grille, The Grain Barge ve The Lido Restaurant’tır.

Gezilecek Yerler
Bristol öğrenciler için ideal bir öğrenim ortamı olmasının yanı sıra gezilecek yerler bakımından zengin bir şehirdir. Bristol’da gezilebilecek yerler arasında Bristol Old Vic, Clifton Suspension Bridge, Bristol Katedrali, Brunel's ss Great Britain, Bristol Zoo Gardens, Bristol Museum & Art Gallery yer almaktadır.

Yurtdışında Dil Eğitimi Bristol şehrindeki dil okulları;

  İletişim Formu!