Yurtdışında Dil Eğitimi Nice - Fransa
Fransa’nın kıyı şehirlerinden biri olan Nice, tam bir Akdeniz şehridir. Bir yanda mavi diğer yanda yeşilin buluştuğu, kırmızı çatılı evleri ile mükemmel manzaraları barındıran bir şehirdir. Nice Fransa’nın güneydoğusunda yer almakta olup  Fransa’nın ise en büyük 5. kenti olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında ülkenin Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen turizm noktasıdır. Bu özellikleri itibarı ile dil öğrenimi görmek isteyen pek çok öğrencinin de öğrenimlerini almak için en çok tercih ettikleri şehirlerden biridir.

Nice’e Ulaşım
Nice’e Türkiye’den her gün direkt ve aktarmalı uçak seferleri bulunmaktadır. Direkt uçuş süresi ortalama 3 saat 15 dakikadır.

Nice’te Ulaşım
Nice’te ulaşım otobüsler, tramvay, trenler, taksiler, servisler aracılığıyla yapılmaktadır. Gelişmiş toplu taşıma sistemi sayesinde şehirdeki çoğu merkeze kolaylıkla gidilebilmektedir. Ayrıca ilgi çekici birçok yer birbirine yürüme mesafesindedir. Bu sebeple bazı yerlere yürüyerek de gidilebilmektedir.

Yaşam Masrafları
Nice turistik bir şehir olduğundan dolayı konaklama ücretleri turizm dönemlerine göre değişmektedir. Mart Haziran aylarında şehrin fazla kalabalık olmadığı dönemlerde daha uygun seçeneklerde konaklama bulunabilirken, şehrin en kalabalık olduğu Haziran Ekim ayları arasında konaklama ücretleri daha yüksek olabilmektedir. Diğer masraflar da aynı şekilde dönemlere göre artmakta veya azalmaktadır.

İklim Şartları
Nice deniz kenarında olmasından dolayı şehirde genel itibarı ile Akdeniz iklimi hakimdir. Ilıman bir iklime sahiptir. Yaz mevsiminin yakıcı sıcaklığı tepelere çok az etki eder. Kış mevsiminde dahi hava güneşli ve ılımandır. Yaz aylarında çok nadir olmakla beraber yılın birçok günü yağışlar görülebilmektedir.

Sosyal Yaşam
Nice gece hayatı bakımından çok zengin bir şehir olmamasına rağmen alışveriş ve festivaller bakımından hareketli bir şehirdir. Yılın her döneminde denk gelebileceğiniz festivaller bulunabilmektedir. Şubat ayının ikinci yarısında düzenlenen geleneksel Nice karnavalı şehrin en meşhur festivallerinden biridir.

Gezilecek Yerler
Nice’te gezilecek başlıca yerler arasında İngiliz Kaldırımı, Eski Nice, Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Kale Parkı, St. Nicholas Rus Ortodoks Katedrali, Masséna Müzesi gelmektedir.

Yurtdışında Dil Eğitimi Nice şehrindeki dil okulları;

  İletişim Formu!