sliderslider
 Alpadia
 DID

Berlin'e Ulaşım | Berlin'de Ulaşım | Yaşam Masrafları | İklim Şartları | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler
Tarihi yapısı ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarıyla Avrupa’nın bohem ruhu Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Dünyanın ve Avrupa’nın en gelişmiş devletlerinden biri olan Almanya'nın başkenti olan Berlin dünyanın en önemli şehirlerinden birisidir. Hem Almanya'nın hem de Avrupa'nın önde gelen kültürel ve politik başkentlerinden birisidir. Pek çok alanda gelişmiş olan şehir, eğitim alanında da çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu bakımdan dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği şehirlerin başında gelmektedir.

Berlin’e Ulaşım

Berlin’e Türkiye’den hava veya karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Havayolu ise en ideal ve hızlı ulaşım yoludur. Türkiye’den Berlin’e aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri bulunmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık 3 saattir.

Berlin’de Ulaşım

Berlin’de gelişmiş bir toplu taşıma sistemi ve raylı sistem mevcuttur. Bu sistemin haritası ilk başta karmaşık gözükse de alışınca oldukça kullanışlıdır. Berlin’de metro hatları arası bağlantılar son derece işlevseldir. Bu ulaşım sistemi sayesinde şehrin her noktasına ulaşım kolaylıkla yapılabilmektedir.

Berlin’de Yaşam Masrafları

Berlin’de para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri mevcuttur. 

İklim Şartları

Bir Kuzey Avrupa şehri olan Berlin’de karasal iklim baskındır. Kış aylarında çok soğuk bir hava görülmekte sıcaklıklar eksiye düşmektedir. Kar yağışı Aralık’tan Mart ayına kadar sürmektedir.  Ayrıca kış aylarında hava soğuk olduğu için şehir de daha sakindir. Yaz ayları da serin ve zaman zaman yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında en çok yağış Temmuz ve Ağustos ayında gerçekleşir. Berlin’in en az yağış aldığı dönem ise Mart ayıdır. En sıcak ay olan Temmuz ayında ortalama sıcaklık 25 derecedir.

Sosyal Yaşam

Berlin sosyal bakımdan yapılabilecek pek çok şey barındıran bir şehirdir. Alışveriş ve eğlence imkanları oldukça fazladır. Berlin’de alışveriş yapmak için seçkin mağazalar, ünlü moda evleri, yerel butikler, antikacılar, ikinci el dükkanları ve alışveriş merkezleri gibi pek çok seçenek vardır. 

Gezilecek Yerler

Berlin gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra gezilecek pek çok yeri barındıran bir şehirdir. Şehirde gezilebilecek yerlerden bazıları; Brandenburg Kapısı, Alman Parlamento Binası (Reichstag), Alexanderplatz, Müzeler Adası, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali (Berliner Dom), Doğu Yakası Galerisi, Checkpoint Charlie, Holocaust Anıtı, Postdamer Meydanı, Kreuzberg, Tiergarten, Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, Gendarmenmarkt Meydanı, Unter den Linden, DDR Müzesi, Filarmonik Konser Salonu, Alman Tarih Müzesi, Berlin Olimpik Stadyum’dur.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU