sliderslider
Almanya Dİl Okulları

Köln Şehir Rehberi

Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olan Köln’ün tarihi milattan önce Romalılar dönemine kadar gitmektedir. Birbirinden farklı birçok güzellikleri içinde barındıran şehir çikolataları, spor aktiviteleri, festivalleri ve Roma tarihi ile ünlüdür. Tarih ile dopdolu olan şehir merkezinde keşfedilmeyi bekleyen pek çok tarihi yapı ve sokak bulunmaktadır. Şehirde Avrupa’nın en iyi müzeleri yer almakta, katedral ve çeşitli kiliseler şehrin tarihi siluetini boyamakta ve yerel biraları kendi başına bir dünya oluşturmaktadır. Bütün bu özellikleriyle Köln dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de cezbedici bir öğrenme merkezi olmaktadır.

Köln’e Ulaşım

Köln’e Türkiye’den hava ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. En uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Köln’e direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Aktarmasız uçuş süresi ortalama 3,5 saattir. Havaalanından şehir merkezine 15 dakikada ulaşılabilmektedir.

Köln’de Ulaşım

Köln’de şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve tramvaylar kullanılmaktadır. Bu gelişmiş ulaşım ağı sayesinde şehirdeki her noktaya kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Biletleri otomatlardan ya da bilet gişelerinden almak mümkündür.

Köln’de Yaşam Masrafları

Köln’de para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Alışveriş yönünden gelişmiş olan şehirde ünlü markaların satış noktalarının bulunduğu lüks butiklerin ve zincir mağazaların yanı sıra Alman markaları da bulunabilmektedir. Şehir parfüm ve çikolata üretimi konusunda Avrupa’nın öncülerinden birisi olduğu için farklı çeşitler parfüm ve çikolata alınabilmektedir. Bu merkezlerden her bütçeye uygun alışveriş yapılabilmektedir. Konaklama imkanları da gelişmiş olup uygun her fiyatta konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları

Köln şehrinde okyanus iklimi görülmektedir. Hava durunu genellikle ılık, rüzgarsız fakat oldukça değişkendir. Yağışlar Almanya’nın diğer şehirlerine nispetle daha fazla görülmektedir. En az yağış yaz aylarında görülmekte olup en sıcak zamanlar Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Sosyal Yaşam

Köln sosyal aktiviteler bakımından zengin bir şehir olup burada çok sayıda festival gerçekleştirilmektedir. Bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insan katılmaktadır. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır.

Gezilecek Yerler

Uzun bir tarihi geçmişe sahip olan şehirde gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Köln Katedrali, Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi, Köln Hayvanat Bahçesi,Köln Merkez Camii, Roma-Germen Müzesi, Schnütgen Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi’dir.


Köln Dil Okulları

 Tandem Köln
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU