sliderslider
Almanya Dİl Okulları

Münih Şehir Rehberi

Almanya’nın güneydoğusunda yer alan Munich, Bayern’in başkentidir. Şehrin adı Almanca olarak München olarak geçmektedir. Bu kelime “keşişler tarafından” anlamına gelen Munichen kelimesinden türetilmiştir. Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olan Munich’in nüfusu 1,5 milyondur. Şehir gelişmiş bir şehir olmakla birlikte tarihi ve kültürel özellikleriyle öne çıkmaktadır. Bu özellikleri bakımından çok öğrenci çeken bir şehirdir.

Munich’e Ulaşım
Munich’e Türkiye’den havayolu ve karayolu ile ulaşılabilmektedir. En uygun ve hızlı ulaşım havayolu olup Türkiye’deki farklı noktalardan Munich’e direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir. Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ise tren ve otobüsler ile şehre ulaşım mümkündür. 

Munich’te Ulaşım
Munich, toplu taşıma bakımından rahat ve elverişli bir şehirdir. Şehir içi ulaşımı kullanmak isteyenler için taksi, otobüs ve metro gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerin yanında bisiklet alternatifi de Münih’te oldukça tercih edilmektedir.

Munich’te Yaşam Masrafları
Munich’te para birimi olarak euro kullanılmaktadır. Konaklama imkanları gelişmiş olup uygun fiyatlara konaklama seçenekleri bulabilmek mümkündür. Öğrenciler için aylık konaklama masrafı ortalama 290 euro’dur. 250-500 euro aralığında pek çok konaklama alternatifi bulabilmek mümkündür.

İklim Şartları
Munich ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde yazlar oldukça serin kışlar ise şiddetli soğuk halinde yaşanmaktadır. Yıl boyunca görebileceğiniz en yüksek sıcaklıklar Ağustos ayında yaşanmaktadır. Şehir oldukça yağış almakta olup en yağışlı geçen aylar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Sosyal Yaşam
Munich sosyal yaşam bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Bu şehirde yapılabilecek pek çok aktivite bulabilmek mümkündür. Çok sayıda festival gerçekleştirilmekte olup  bu festivallere ülke içinden ve dışından binlerce insana ev sahipliği yapmaktadır. Oktoberfest ise bunlardan biridir. Şehirde ayrıca çok hareketli bir gece hayatı vardır. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri eğlence mekanları oldukça kalabalıktır.

Gezilecek Yerler
Munich’te tarihi bakımdan öneme sahip bir çok gezilecek yer bulunmaktadır. Bu yerlerden başlıcaları; MarienPlatz, Neues Rathaus, Altes Rathaus, Spielzeug Museum, St. Peter Kilisesi, Frauen Kirche, Maximillian Strasse, Nymphenburg Sarayı, Deutsches Museum, Munich Residenz, BMW Müzesi’dir.


Münih Dil Okulları

DID
 DID
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU