sliderslider
Amerika Dİl Okulları

Washington DC Şehir Rehberi

Amerika’nın başkenti olan Washington, Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmakta olup District of Columbia olarak adlandırılan özel statüde bir bölgededir. Başkent olması sebebiyle Beyaz Saray, ABD Kongre Binası, mahkeme, bakanlık gibi pek çok devlet kurumu binası bu şehirde bulunmaktadır. Washington DC dil öğrenimi için çok tercih edilen şehirlerden biri olup bu şehirde dil eğitimi alarak yabancı dil bilginizi ve pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

Washinton DC’ye Ulaşım

Washington DC’ye Türkiye’den havayolu ile gerçekleşmekte olup her gün direk sefer düzenlenmektedir. Uçuş süresi aktarmasız olarak ortalama 12 saattir.

Washington DC’de Ulaşım
Washington DC Amerika’nın kalabalık şehirlerinden biri olması sebebiyle özellikle bazı bölgelerinde oldukça fazla yoğunluk olmaktadır. Bu sebeple Downtown gibi bölgelerinde iseniz araba yerine metro kullanmanız yerinde olacaktır. Metro ulaşım ağını bilmeyenler jeton gişelerinden ücretsiz olarak edinebilecekleri metro haritaları ile gidecekleri yerleri zorlanmadan gidebilirler. Bazı bölgelerde metro ağına alternatif olarak metrobusler kullanılabilir.

Washington DC’de Yaşam Masrafları
Washinton DC’de Amerikan para birimi dolar kullanılmaktadır. Dolar $ şeklinde yazılmaktadır. Şehirde öğrenciler için $400-$800 aralığında kiralık daireler bulunabilmektedir.

İklim Şartları
Washington DC’de iklim değişken olmakla birlikte yaz ayları çok sıcak geçmektedir. Bunda şehrin kozmopolit yapısının da etkisi vardır. Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında son derece güzel bir iklim vardır. Sonbahar mevsim itibarı ile yağışlı geçmekte ve ani beklenmedik yağışlar görülebilmektedir. Kış aylarında kar yağışı genellikle görülmekte ve ani beklenmedik dolu yağışları olabilmektedir.

Sosyal Yaşam
Washington DC aktif bir sosyal yaşama sahip olan bir şehir olup bu şehirde yapılabilecek pek çok aktiviteyi barındırmaktadır. Dil öğrenimi gören öğrenciler boş zamanlarını bu sosyal aktivitelerle değerlendirebilirler.

Gezilecek Yerler
Washington DC, Amerika’nın başkent olması sebebiyle Amerika’nın önde gelen şehirlerinden biridir. Bu bakımdan şehirde gezilebilecek pek çok yer mevcuttur. Bunların başlıcaları The National Mall, Beyaz Saray, Pentagon binası, US Capitol, Lincoln Memorial Anıtı, Jefferson Memorial Anıtı, Union Station, Washington National Cathedral, Ford’s Theatre, Bureau of Engraving and Printing, Federal Bureau of Investigation, National Aquarium, National Zoo, National Air & Space Museum, The Corcoran Museum’dur.


Washington DC Dil Okulları

EC
 EC
 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU