slider slider
Avustralya Dİl Okulları

Brisbane Şehir Rehberi

Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkenti olan Brisbane Avustralya’nın en büyük üçüncü şehridir. Pasifik Okyanusu kenarında olan şehir 15 km kıyı uzunluğuna sahiptir. Avustralya’nın en çok güneş gören şehirlerinden biridir. Yaşam maliyetleri düşük olup standartları yüksektir. İçinde kaliteli üniversiteler ve dil okullarını barındırmaktadır. Bu özellikleri itibarı ile Brisbane dil öğrenimini Avustralya’da görmek isteyen öğrenciler için alternatif şehirlerden biridir.

Brisbane’a Ulaşım
Brisbane’a Türkiye’den havayolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’den direkt uçuş olmamakla birlikte bir veya iki aktarmalı olarak Dubai, Abu Dabi veya Roma üzerinden Brisbane Havaalanı’na ulaşılabilmektedir. 

Brisbane’de Ulaşım
Brisbane’de toplu taşıma seçenekleri fazladır. TransLink kartıyla birlikte otobüs feribot ve tren kullanılabilmektedir. Otobüsler şehrin her yerine gitmekte, bu sayede merkezi iş bölgesine, eğlence , alışveriş merkezlerine, banliyölere ve terminallere kolaylıkla ulaşılmaktadır. Gece yarısından sonra hizmet veren NightLink isimli otobüsler bulunmaktadır. 

Brisbanede Yaşam Masrafları
Brisbane’de Avustralya doları kullanılmaktadır. Brisbane kıyı şehri olmasından dolayı konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır. Brisbane  ayrıca çok çeşitli bir alışveriş sahnesine sahiptir. Burada farklı kitlelere hitap eden birçok alışveriş bölgesi bulunmaktadır. Brisbane merkezî iş bölgesindeki Queen Street Mall bunlardan biridir. Burası kentin alışveriş merkezidir. Son birkaç yılda oldukça büyük bir gelişim yakalayan bu bölgede keşfedilmeyi bekleyen butik mağazaların yanı sıra dünyaca ünlü markaların dükkânları da bulunabilir.

İklim Şartları
Brisbane’de ılık bir iklim görülmektedir. Günde ortalama sekiz saat güneş görülmektedir. Kent kış aylarında ve bahar aylarında ortalama sıcaklıktadır ve yağışsız günlerden dolayı iklim gezmek ve yaşamak için uygundur.

Sosyal Yaşam
Brisbane turistik bir şehir olması nedeniyle sosyal yaşam bakımından da hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Bol güneşli bir şehir olduğundan plajı oldukça hareketlidir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema, bar bulunmaktadır. Şehirde çok hareketli bir gece hayatı vardır. Gece hayatı genellikle geç saatlere kadar devam etmektedir.

Gezilecek Yerler
Gezilecek yerlerin başında Gold Coast gelmektedir. Gold Coast Avustralya’nın en ünlü tatil merkezidir. Sörfçülük ile ünlü bir şehirdir.


Brisbane Dil Okulları

 ILSC
 Kaplan
 LSI
Sizi
Arayalım!
advice study abroad whatsapp
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU