sliderslider
 Kaplan

İngiltere’nin ünlü şehirlerinden biri olan Bath kaplıcalarıyla ünlüdür. Şehir İngiliz yazar Jane Austen’ın tüm romanlarında önemli bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan şehirde yazarla ilgili bir müze bulunmaktadır. Bu özellikleriyle Bath UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Tarihi ve kültürel bakımdan önem arz eden bu şehir dil öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için uygun bir öğrenim ortamı oluşturmaktadır.

Bath’a Ulaşım
İngiltere’ye Türkiye’den günlük uçuş seferleri yapılmaktadır. Ancak şehre Türkiye’den direk uçuş bulunmamakla birlikte Londra üzerinden aktarmayla ulaşmak mümkündür. Londra’dan Batha her yarım saatte bir tren seferi mevcut olup ulaşım 1,5 saat sürmektedir.

Bath’da Ulaşım
Bath küçük bir şehir olmasından dolayı ulaşım genelde bisikletle sağlanır. Bu bakımdan bisiklet kullanımı yaygın olup otobüsten daha fazla tercih edilmektedir. Bu sebeple şehir içinde bisikletli pek çok insan görülebilir. Bisiklet haricinde tren, otobüs ve taksi gibi seçenekleride mevcuttur.

Bath’da Yaşam Masrafları
Bath’da İngiliz Sterlini kullanılmaktadır. Alışveriş yapılabilecek pek çok market ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Yaz ayları yüksek sezon olduğu için fiyatlar da bu sebeple yüksek olmaktadır. Bu yüzden konaklama ücretleri neredeyse beş katına kadar çıkabilmektedir. Ancak uygun fiyatlı konaklama arayanlar gecelik 15 sterlin civarında konaklama yerleri bulabilirler.

İklim Şartları
Bath’ta ılıman bir iklim görülmektedir. Kışları ılık , yazları ise aşırı sıcaklar olmamaktadır. Yıl boyunca yüksek nem görülmekte olup yağış yılın neredeyse her mevsiminde görülmektedir.

Sosyal Yaşam
Bath küçük bir şehir olmasına rağmen sosyal yönden hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Gidilebilecek pek çok kafeterya, restoran, sinema ve bar bulunmaktadır. Şehrin gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Akşamları vakit geçirebilmek için fazla sayıda pub ve kulüp seçeneği bulabilirsiniz. İngilizler’in pub kültürü burada da yaygın olarak benimsenmiştir.

Gezilecek Yerler
Şehrin gezilecek başlıca yerleri arasında Roma Kaplıcaları, Royal Crescent, Bath Abbey, Museum of Bath Architecture ve Holburne Müzesi bulunmaktadır.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU