sliderslider
 British Study Centres
 EC
 Kings Education
 LSI
 Oxford International
 St Giles

Brighton’a Ulaşım | Neden Brighton? | Brighton’da Neler Yapılabilir? |

Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyenlerin; ülkeler sıralamasında ilk tercihlerinden biri İngiltere olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önceleri yoğunlukla Londra’nın ev sahipliğini yaptığı dil okulları, artık ülkenin farklı şehirlerinde de yaygınlaşmıştır. Brighton da bu şehirlerden birisidir. Bu neden ile Brighton’da İngilizce dil eğitimi ve Brighton hakkında bazı bilgileri paylaşmak faydalı olacaktır.

Brighton’a Ulaşım

Brighton’a en kolay ulaşım, Londra’dan karayolu ile sağlanmaktadır. Londra’nın yaklaşık 86 km güneyinde bulunan bu şehre, trenle de bir saatlik yolculukla ulaşılabilir.

Neden Brighton?

Brighton, yabancı dil öğrenim amaçlı gelenlerin çok memnun olarak ayrıldıkları bir şehirdir. Öncelikle, Londra kadar kozmopolit ve aşırı büyük değildir. Sosyal yaşamın renkliliği gereği; bölgede yaşayanlarla arkadaşlık kurmak ve dil pratiği yapmak çok kolaydır. Büyük şehir koşturması olmayan bir sahil kenti olan Brighton, aynı zamanda Londra’ya göre daha ucuzdur. Ayrıca, daha pek çok yaşam kolaylıkları sunan bir şehirdir ve neden Brighton’da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna; tüm bu etkenler yanıt olarak gösterilebilir.

Brighton’da Neler Yapılabilir?

Brighton, küçük bir sahil şehridir ve sosyal hayatı da oldukça renkli bir kenttir. Eski dönemlerde; kraliyet ailesinin yaz sezonunu geçirdiği bu şehir, aynı zamanda bir sayfiye yeri de olarak nitelendirilebilir. Ufak bir şehir olması nedeniyle Brighton ulaşım sorunu olmayan ender yerlerden birisidir. Yine de ihtiyaç duyulursa, kent içi toplu ulaşımı sağlayan otobüslerden faydalanılabilir. Kenti gezmek isteyenler doğal olarak; Brighton gezilecek yerler hakkında bilgi dinmek isteyebilir.

En çok ziyaret edilen yerlerin başında; kraliyet yazlığı olan Royal Pavilion ve Brighton İskelesi gelmektedir. Ayrıca Brighton sosyal yaşam açısından oldukça hareketlidir. Sahil boyunca kafeler, barlar ve restoranlarla; her tür damak tadına ve eğlenceye imkan sunan pek çok işletme vardır. Ayrıca, gün içinde sakinlik arayanlar için kent sokakları arasına gizlenmiş kafelerde de keyifli zaman geçirilebilir. Özetle; İngilizceyi İngiltere’de yaşamak isteyenler için Brighton en ideal konum ve şartlara sahiptir.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU