sliderslider
 EC
 Kaplan
 LSI
 St Giles
 Stafford House

Cambridge’de Ulaşım | Cambridge’de Sosyal Yaşam | Cambridge’de Gezilecek Yerler | Cambridge’de Dil Eğitimi |

Birleşik Krallığa bağlı olan İngiltere’nin en gözde şehirlerinden biri Cambridge’dir. Kültür, sanat, bilim ve tarihin merkezi olan Cambridge adını şehri ikiye bölen Cam nehrinden ve nehir üzerine inşa edilen köprüden almıştır.

Köklü tarihi ile öne çıkan Cambridge Birleşik Krallığa bağlı İngiltere’nin doğusunda yer almaktadır. Londra’nın kuzeyinde yer alan şehir Cambridgeshire vilayetinin en büyük şehridir.

Cambridge’de Ulaşım

Cambridge’de görülmesi gereken yerler birbirine yakın mesafede olduğundan yürüyerek keşfedilebilen bir şehirdir. Cambridge ulaşım alanında gelişmesinden dolayı yaya olarak gezilebilecek bu şehirde alternatif pek çok ulaşım aracı da mevcuttur. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler ile seyahat kolaylığı sağlamak için günlük ve haftalık sınırsız otobüs biletleri mevcuttur.

Cambridge’de Sosyal Yaşam

Cambridge, köklü tarihi ve prestijli eğitim kurumları sayesinde herkesin görmek istediği gözde şehirlerden biridir. Cam Nehri’nin kıyısında bulunan bu şehrin genel olarak sakin ve huzur verici bir enerjisi vardır. Bununla birlikte dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmasından ötürü nüfusunun büyük bir çoğunluğu öğrencilerden oluşmaktadır. Bu sebeple Cambridge sosyal yaşam konusunda oldukça canlı ve hareketli bir yapıya da sahip olmuştur. Yıl boyu pek çok renkli festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Cambridge’de Gezilecek Yerler

İki bin yıllık köklü geçmişi, tarihi müzeleri, dünyaca ünlü üniversiteleri ve yemyeşil doğası ile Cambridge gezilecek yerler bakımından pek çok alternatif sunmaktadır. Yaya olarak şehri keşfetmeye uygun konumu sayesinde kapsamlı bir kent turuna kolaylıkla olanak sağlamaktadır. Cambridge görülecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yerlerin başında kuşkusuz Cambrigde Üniversitesi gelmektedir. Dünyaca ünlü üniversite, bünyesinde otuz bir kolej barındırmaktadır. Bunlardan en çok bilenenler King’s College, Queen’s College ve Trinity College’dir. Trinity College aynı zamanda Isaac Newton’un da mezun olduğu kolej olması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Cam nehri, Fitzwilliam ve Cambridge müzeleri de görülmesi gereken yerlerdendir.

Cambridge’de Dil Eğitimi

Cambridge şehri dünya dili olan İngilizcenin ana vatanı İngiltere’de bulunduğundan dolayı dil eğitimi için tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Yoğun olarak öğrencilerden oluşan nüfusu sayesinde, tüm dünya üzerinde mükemmel eğitimin merkezi olarak ün yapması İngilizce dilini kısa sürede öğrenmeye olanak sağlaması, mimarisi ve bozulmamış kültürü ile İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için Cambridge vazgeçilmez bir şehir olmuştur.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU