sliderslider
 British Study Centres
 CES
 Delfin
 EC
 English Path
 International House
 Kaplan
 Kings Education
 LAL
 LSI
 OHC
 Oxford International
 St Giles
 Stafford House
 Twin English Centre

Londra'ya Ulaşım | Sosyal Yaşam | Gezilecek Yerler | Londrada Dil Eğitimi |

Londra dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. On milyona yaklaşan nüfusuyla İngiltere'nin en kalabalık şehri haline gelmiştir. Dünyanın en zengin beşinci ülkesi İngiltere'nin başkenti olması sebebiyle de ayrı bir öneme sahiptir. Londra, Birleşik Krallığın güneydoğusunda İngiltere sınırları içinde yer almaktadır. İngiltere’nin başkenti olmasının dışında Manchester, Liverpool, Southampton şehirlerine de yakın bir konuma sahiptir.

Londra’ya Ulaşım

Londra son derece gelişmiş bir şehir olmasından dolayı ulaşımda sayısız seçenek sunmaktadır. Londra ulaşım açısından yerli ve yabancı halka her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Şehirde beş tane hava alanı olmasının yanı sıra şehrin her noktasına kolayca ulaşabileceğiniz kapsamlı bir metro ağına sahiptir. Londra’nın gelişmiş ulaşım ağı sayesinde feribot, tren, uçak, otobüs ile her yere kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Londra’da Sosyal Yaşam

Londra’nın ekonomik yapısı, köklü tarihi, kültür mirası ve nesiller boyu süregelen gelenekleri sayesinde her zaman dikkatleri üzerine çeken bir şehir olmuştur. Dünya genelindeki pek çok ülkeden insanı barındıran kozmopolit yapısıyla çok kültürlü bir yaşam alanı sunmaktadır. Müzik, moda ve sanat alanında dünyadaki merkezlerden biri olması sebebiyle Londra’da sosyal yaşam denildiğinde renkli ve hareketli bir yaşam akla gelmektedir.

Londra’da Gezilecek Yerler

Köklü geçmişi, müzeleri, sarayları, saat kulesi ve yemyeşil parkları ile Londra’da gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine birçok seçenek sunmaktadır. En çok rağbet görenler yerlerden ilki olan Avrupa’nın en büyük dönme dolabı olan LondonEye akla gelmektedir. Açılır kapanır yapısıyla ilgi çeken Tower Bridge de görülmesi gereken yerlerin başındadır. Tower of London, British Müzesi, National Gallery ve Science Müzesi, Big Ben ve Buckingham Sarayı da Londra’ya gideceklerin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir.

 

Londra’da Dil Eğitimi

Birleşik Krallığın İngilizcenin merkezi konumunda olması İngiltere’nin dil eğitimi için tercih edilmesine sebep olmaktadır. Londra şehri; İngiltere’nin başkenti konumunda olmasından, şehrin sunmuş olduğu sosyal ve kültürel alternatiflerin çoğunluğundan, şehrin kozmopolit yapısından, ulaşım kolaylığından dolayı neden Londra'da dil eğitimi alınmalıdır? Sorusuna oldukça kapsamlı bir cevap vermektedir. Bu nedenlerin yanında Londra’da İngilizce eğitim alacakların pek çok kişi ve insan ile pratik yapabilme imkanı da öğrencileri Londra’ya çekmektedir.

Sizi Arayalım


 Whatsapp 
 Sizi Arayalım! 
 WHATSAPP
 İLETİŞİM FORMU